×
*** Kampania wyborcza nabiera tempa. W przyszłą niedzielę wybierzemy radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ***

Kolejna wygrana KGHM Zagłębia Lubin! Bohar show, świetny Starzyński

Ależ emocje dostarczyli dziś piłkarze KGHM Zagłębia Lubin w wyjazdowym starciu z Górnikiem Zabrze. Miedziowi pokonali rywala 3:2. Dublet ustrzelił Damjan Bohar, trzeciego gola dołożył Filip Starzyński, który obok słoweńskiego pomocnika był jednym z najlepszych zawodników tego pojedynku.

Przed tym starciem obie ekipy zajmowały sąsiednie miejsce w ligowej tabeli. Zagłębie było dwunaste, Górnik był jedenasty. W wyjściowym składzie znalazł się Martin Dolezal, ale na rozgrzewce doznał kontuzji i na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem trener Stokowiec desygnował do boju Rafała Adamskiego. Goście z Lubina już w 11. min. objęli prowadzenie po dobitce Bohara. W 18. min. Górnik wyrównał po trafieniu Dadoka. Jeszcze przed przerwą Zagłębie znów objęło prowadzenie po strzale Starzyńskiego.

Kolejne gole padły w drugiej połowie. Gospodarze znów wyrównali po bramce Dadoka, ale kropkę nad „i” postawili Miedziowi. Bohaterem Zagłębia został Bohar, który wykorzystał idealne podanie od kolegi i w 64. ustalił wynik spotkania.

-Widać było jak bardzo intensywny i widowiskowy był ten mecz. Ile wysiłku trzeba było włożyć, żeby sprostać takiemu rywalowi, jakim był dzisiaj Górnik, ale wiedziałem, że jesteśmy dobrze przygotowani i utrzymamy ten wynik. Wcześniej dużo mówiłem o zabijaniu takich meczów, o skuteczności i szkoda, że nie udało się strzelić już tej trzeciej bramki przed przerwą, bo sytuacje miał Tornike Gaprindashvili. Po przerwie gospodarze szybko wyrównali. Dlatego, jak udało nam się znowu wyjść na prowadzenie, zmieniliśmy ustawienie i wprowadziliśmy trzeciego środkowego obrońcę. Ogromnie się cieszę, bo zrobiliśmy to grając dziś czterema młodzieżowcami w składzie. Brawa dla całej drużyny, również gratulacje dla Górnika, bo myślę, że stworzyliśmy znakomite widowisko. Dużo pracowaliśmy w przerwie reprezentacyjnej nad skutecznością i to zdało dzisiaj egzamin – powiedział na pomeczowej konferencji trener Zagłębia, Piotr Stokowiec.

Zagłębie awansowało w tabeli na siódme miejsce. W następnej kolejce Miedziowi zagrają u siebie z Koroną Kielce.

Górnik Zabrze – KGHM Zagłębie Lubin 2:3 (1:2)

Bramki: Robert Dadok 18, 58 – Damjan Bohar 11, 64, Filip Starzyński 32

Górnik: 32. Kevin Broll – 5. Kryspin Szcześniak, 25. Jonatan Kotzke, 3. Richard Jensen – 16. Paweł Olkowski (58, 71. Amadej Maroša), 23. Jean Mvondo (46, 13. Emil Bergström), 8. Blaž Vrhovec, 96. Robert Dadok, 7. Dani Pacheco (71, 10. Lukas Podolski), 33. Kanji Okunuki (83, 11. Mateusz Cholewiak) – 21. Piotr Krawczyk (83, 24. Krzysztof Kolanko).

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze – 9. Tornike Gaprindaszwili (62, 26. Kacper Chodyna), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy (62, 20. Marko Poletanović), 18. Filip Starzyński (74, 5. Aleks Ławniczak), 39. Damjan Bohar (80, 21. Tomasz Pieńko) – 19. Rafał Adamski.

żółte kartki: Mvondo, Dadok, Szcześniak – Makowski, Poletanović.

sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa).

Coraz trudniejsza sytuacja Zagłębia. Czy Waldek „King” uratuje zespół?

By spokojnie móc patrzeć w przyszłość i nie oglądać się na innych, piłkarze KGHM Zagłębia Lubin muszą dziś wygrać z Górnikiem Zabrze. Jeśli przegrają, zamienią się miejscami z ekipą z Górnego Śląska i spadną do strefy spadkowej, z której mogą już nie wyjść.

Zagłębie Lubin kontra Azoty Puławy

Szczypiornistów Zagłębia Lubin czeka dziś szalenie ważne, ale i niezwykle trudne zadanie. W piątkowy wieczór na parkiecie hali RCS zmierzą się bowiem z Azotami Puławy, jednym z kandydatów do podium mistrzostw Polski.

Niedziela z lubińskim szczypiorniakiem

Niedzielne popołudnie upłynie pod znakiem sportowych emocji w krajowym wydaniu piłki ręcznej. W lubińskiej hali RCS zawodniczki Zagłębia Lubin podejmą ekipę Startu Elbląg, a późnym popołudniem panowie zagrają z liderem rozgrywek – Orlen Wisłą Płock.

Pewne zwycięstwo lidera z outsiderem

Nie było niespodzianki w Chorzowie. Szczypiornistki Zagłębia Lubin pewnie pokonały miejscowy KPR Ruch 44:25 prowadząc do przerwy 24:13.

Lubinianki w szerokiej kadrze piłkarek ręcznych

Aż pięć zawodniczek Zagłębia Lubin znalazło się w szerokiej kadrze polskiej reprezentacji piłkarek ręcznych na konsultację szkoleniową i turniej międzynarodowy.

Mistrzynie Polski gromią kolejnego rywala

Szczypiornistki Zagłębia Lubin nie zwalniają tempa. Aktualne mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe zespół Młyny Stoisław Koszalin 32:26 umacniając się na pozycji lidera PGNiG Superligi Kobiet.