×
*** Do Grębocic przyjechał Święty Mikołaj, który rozdał paczki dzieciom *** Radni Gminy Lubin uchwalili rekordowy budżet na 2024 rok ***

3 miliony na rozbudowę i modernizację oczyszczalni w Grębocicach

3 miliony złotych – taka kwota trafiła do kasy gminy Grębocice w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie finansowe przeznaczone było dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię koronawirusa.

 

Władze gminy Grębocice już wiedzą na co przeznaczą rządowe wsparcie. Za 3 miliony złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych rozbudowana i zmodernizowana zostanie czyszczalnia ścieków w Grębocicach.

Realizacja tej inwestycji przeprowadzona zostanie w latach 2021 – 2022. Całkowity koszt to ponad 5,5 miliona złotych.

Obecna oczyszczalnia wymaga już sporych nakładów, a remont jest niezbędny.  Działająca na terenie gminy oczyszczalnia powstała 17 lat temu i z racji upływu lat, eksploatacji oraz intensywnemu rozwojowi gminy niezbędne jest jej przebudowanie oraz dostosowanie do obecnych potrzeb.

Jak zapewniają władze gminy, dzięki rządowemu wsparciu zadanie to jest realne do wykonania w tak krótkim czasie bez dużego obciążenia finansowego gminnego budżetu. Ogłoszenie przetargu na przebudowę i rozbudowę oczyszczalni planowane jest jeszcze w tym roku.

 
130736686_1799815780166811_2216542220162386143_o
131024305_1799815660166823_2587575638055182892_o

Wybrane dla Ciebie

Woda lepszej jakości płynie już nowym wodociągiem. To ważna inwestycja

Władze gminy Rudna oddały do użytku nowy wodociąg łączący miejscowości Brodowice i Chełm. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy obu wiosek będą teraz mogli korzystać z ujęć głębinowych znajdujących się w sołectwie Wysokie. Budowa nowego wodociągu kosztowała ponad 1,2 mln zł, z czego 911 tysięcy gmina pozyskała z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Grębocice rozbudowują przestarzałą oczyszczalnię ścieków

Pierwsze sieci wodociągowe w Gminie Grębocice powstały nawet 25 lat temu. Teraz zużyte rury i stare przyłącza czekają na wymianę. Na początek władze gminy zdecydowały się na renowację i rozbudowę starej oczyszczalni.

Przebudowa oczyszczalni ścieków w Grębocicach idzie pełną parą

Prace przy przebudowie oczyszczalni ścieków w Grębocicach idą do przodu. Już widać pierwsze efekty choć do zakończenia inwestycji pozostało wiele czasu.

Ruszyła rozbudowa oczyszczalni ścieków w Grębocicach

Działająca do tej pory oczyszczalnia ścieków w Grębocicach ma 17 lat i zwyczajnie nie jest w stanie zapewnić odpowiednich standardów dla wciąż rozwijających się miejscowości. Dlatego władze Gminy Grębocice wnioskowały o dofinansowanie tej inwestycji.

Nowy wóz strażacki dla druhów z OSP w Sobinie

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gmina Polkowice otrzymała pół miliona złotych. Środki zostaną spożytkowane na zakup wozu strażackiego dla OSP w Sobinie. Nowy pojazd zastąpi wysłużony, 24-letni ciężki samochód ratowniczy Jelcz.

Milion złotych dla powiatu polkowickiego

W ramach trzeciego rozdania z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych, powiat polkowicki otrzymał nieco ponad milion złotych. Pieniądze zostaną w całości wykorzystane na inwestycje w oświatę.

Na sygnale

Pijany i poszukiwany. Policja zatrzymała 46-latka

Mundurowi z Legnicy zatrzymali 46-latka, który pijany wsiadł za kierownicę. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jazda na podwójnym gazie to dopiero początek listy zarzutów pod adresem zatrzymanego.

Rozmaitości

Maciej Kupaj z PO powalczy o fotel prezydenta Legnicy

Maciej Kupaj, radny Rady Miejskiej w Legnicy, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Legnicy. – Podejmuję się tego niełatwego zadania bo wiem, że od nas dzisiaj zależy to, jak będzie wyglądała nasza Legnica za kilkanaście i kilkadziesiąt lat – napisał w social mediach kandydat PO.