×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

450 tysięcy złotych na zabytki w gminie Rudna

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozstrzygnął I etap Programu „Ochrona zabytków”. Gmina Rudna otrzymała wsparcie finansowe na kwotę 450 tys. zł. W ramach dofinansowania przeprowadzone zostaną prace remontowe i konserwatorskie.

– To kolejne wsparcie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzięki pozyskanym funduszom możemy przywrócić dawny blask zapomnianym i zaniedbanym zabytkom na terenie naszej gminy oraz wspierać lokalne parafie – mówi Wójt Adrian Wołkowski.

Pieniądze zostaną przeznaczona na wykonanie prac budowlanych w zabytkowym kościele w Starej Rudnej i zabezpieczenie go przed dalszą degradacją. Na ten cel przeznaczonych zostanie 390 tys. zł. Kwota 60 tys. zł przyznana została na remont ceglanego hełmu wieży kościoła w Olszanach.

Źródło: rudna.pl
 
I1A8211-scaled

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.