×
*** Otwarto nową drogę łączącą Osiek i Chróstnik *** Derby Chrobrego z Miedzią zakończyły się bezbramkowym remisem *** Minister Krzysztof Kubów wizytował inwestycje w gminach Przemków i Chocianów ***

Będą utrudnienia dla kierowców

Od najbliższego poniedziałku, 20 września, zaczną obowiązywać zmiany w ruchu na trasie Komorniki – Trzebcz. Tego dnia rozpocznie się bowiem ostatni etap remontu i przebudowy fragmentu tej drogi. Cała inwestycja pochłonie pół miliona złotych i potrwa do końca września.

Inwestycja wchodzi w decydującą fazę. Do tej pory wykonano już lwią część zadania. Wyremontowano pobocza, powstał nowy chodnik i przejście dla pieszych. Budowlańcy przygotowują się do położenia nowej nawierzchni, stąd konieczne będzie całkowite wyłączenie z użytkowania tej drogi. Kierowcy muszą zatem liczyć się z utrudnieniami. Objazd wyznaczony będzie przez miejscowość Żuków. Zgodnie z umową prace mają skończyć się do 30 września.

Inwestycja warta jest ponad pół miliona złotych i finansowana jest ze środków gminy Polkowice oraz Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. oraz z budżetu gminy Polkowice.

 

Wybrane dla Ciebie

Nowa droga w Trzebczu w dwa miesiące

Droga łącząca Trzebcz z Komornikami w gminie Polkowice jest jak nowa. Zmodernizowano nawierzchnię, poprawiono pobocza z tzw. mijankami. Dopełnieniem inwestycji było wyniesienie przejścia dla pieszych i budowa nowego chodnika prowadzącego do pobliskiej świetlicy wiejskiej. Zadanie po połowie sfinansowały gmina i powiat polkowicki. 

Rusza drugi etap modernizacji drogi w Moskorzynie. Będzie bezpieczniej

Już wkrótce rozpocznie się drugi etap modernizacji drogi powiatowej w Moskorzynie. Umowę na przekazanie placu budowy podpisali dziś przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych i generalny wykonawca inwestycji.

Miasto zerwało umowę z wykonawcą Wierzbowej. Rażące nieprawidłowości

Mieszkańcy remontowanej ulicy Wierzbowej w Lubinie będą musieli uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Po tym, gdy miasto zerwało umowę z poprzednim wykonawcą inwestycji, na placu budowy nic się nie działo. Na szczęście w przyszłym tygodniu prace już zostaną wznowione. Opóźnienia są jednak tak duże, że cała inwestycja zakończy się dopiero z końcem tego roku.

Seria kolizji i wypadków. Policja apeluje do kierowców o ostrożność

W ostatnich dniach doszło do kilku poważnych wypadków i kolizji drogowych w regionie. Wczoraj po południu w Komornikach w gminie Polkowice zderzyły się dwa pojazdy, a późnym wieczorem na lubińskim Przylesiu doszło do zderzenia dwóch innych aut. Natomiast dzisiaj rano w Lubinie kierowca renault potrącił na pasach pieszą, a do kolejnego zdarzenia doszło w okolicach […]

Dzielnicowi rozwiązali kolejną sprawę włamań

Dzielnicowi z Polkowic zatrzymali 28-latka, który włamał się do domu jednorodzinnego w Trzebczu i budynku mieszkalnego w Guzicach. Jak się okazało, sprawca ma również na swoim koncie włamanie do domu w Suchej Górnej. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Umowa na przebudowę drogi w Moskorzynie

Umowę na przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej biegnącej przez Moskorzyn podpisali przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych i przedsiębiorstwa budowlanego z Głogowa. Inwestycję wartą ok. 9 mln zł sfinansuje Gmina Polkowice.