×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Będzie nowe oświetlenie ulicy Wrzosowej

Gmina Grębocice rozstrzygnęła przetarg na budowę oświetlenia drogowego wzdłuż ulicy Wrzosowej. Inwestycja kosztować będzie nieco ponad 60 tysięcy złotych.

Cztery firmy złożyły swoje oferty w przetargu na budowę oświetlenia wzdłuż ulicy Wrzosowej w Grębocicach . Najbardziej korzystną finansowo ofertę złożyła firma ELFAZ B.Z. Wróblewski z Głogowa. Wartość lecenia oszacowano na 60 732,00 zł brutto.
Przypomnijmy, że przetarg został głoszony pod koniec kwietnia. W ramach zadania na ulicy Wrzosowej zamontowanych ma zostać 12 lamp oświetleniowych typu LED Cuddle 48W. Jak informują urzędnicy – zastosowane oprawy posiadają możliwość zaprogramowania ograniczenia mocy oraz przy jednoczesnym ograniczeniu strumienia świetlnego w wybranych godzinach.
 

Wybrane dla Ciebie

Ostatnie godziny na złożenie dokumentów w UM Przemków

Tylko do poniedziałku, 4 lipca, można złożyć dokumenty do naboru prowadzonego na wolne stanowisko pracy podinspektor ds. księgowości finansowo-budżetowej w Referacie Finansowym w Urzędzie Miejskim w Przemkowie.

Ponad pół wieku minęło od sakramentalnego „tak”

Przeżyli ze sobą ponad pół wieku. Pamiętają wzloty i upadki. Mówią o miłości, zaufaniu i zdolności do osiągania kompromisu. Ale również ważna dla nich w związku jest zwyczajna… przyjaźń.

Kupiecka niedziela w zabytkowym parku w Gaworzycach

Mimo żaru lejącego się z nieba, tłumy ludzi przyjechały dziś do Gaworzyc, by rozkoszować się walorami Jarmarku Kupieckiego. Były pyszne potrawy, miody pitne, wina z najlepszych okolicznych winiarni, a przede wszystkim – klimat dawnych czasów.

Kolejna droga w Gminie Żukowice wyremontowana

350 tysięcy złotych – tyle kosztowała przebudowa drogi gminnej biegnącej koło kapliczki w Bukwicy. Inwestycja ta jest częścią zdecydowanie większego zadania polegającego na przebudowie i remoncie dróg w Gminie Żukowice.

Przedszkolaki z Raszówki potrafią pięknie recytować

Przedszkolaki z Przedszkola im. Jana Pawła II w Raszówce pokazały swoje talenty w trakcie konkursu recytatorskiego poezji dziecięcej, który odbył się w ramach z W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Utrudnienia na drodze w Miłoradzicach

Od poniedziałku, 4 lipca, mieszkańcy Miłoradzic w Gminie Lubin muszą się liczyć się z utrudnieniami na drodze.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.