×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Boisko w Dobrzejowicach gotowe! Pierwszy mecz za nami!

Na boisku w Dobrzejowicach w Gminie Żukowice rozegrano pierwszy mecz. Nowe miejsce do aktywnego spędzania czasu przypadło do gustu mieszkańcom – szczególnie tym, którzy teraz mogą kopać piłkę w każdej wolnej chwili.

 

Nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie miejscem często odwiedzanym. Młodzi piłkarze będą tam rozgrywać swoje spotkania, a pierwszy mecz już się odbył w ramach symbolicznego otwarcia. Nie zabrakło chętnych do gry i kibiców, który wspierali graczy.

W ramach inwestycji wykonano boisko pokryte sztuczną nawierzchnią, która jest bezpieczna do graczy. Będzie można na nim grać między innymi w siatkówkę i mini piłkę nożną. Wokół boiska zamontowani łapacze i bramki, co pozwoli jeszcze bardziej urozmaicić ofertę sportową.

– Jesteśmy przekonani, że to miejsce stanie się ciekawym uzupełnieniem przyjaznego zielonego terenu, gdzie zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli będą mogli spędzać aktywnie czas wolny – zachęcają do korzystania z boiska przedstawiciele Urzędu Gminy Żukowice.

Całkowita wartość budowy wyniosła ponad 250 tysięcy złotych. Gmina pozyskała na tę inwestycję wsparcie finansowe ze środków rządowych. W imieniu wójta Gminy Żukowice wraz z mieszkańcami dokonała otwarcia Pani Karolina Bendyk – zastępca wójta.

 
whatsapp-image-2023-05-22-at-10_12_39
whatsapp-image-2023-05-22-at-10_12_391
whatsapp-image-2023-05-22-at-10_12_393
whatsapp-image-2023-05-22-at-10_12_394
whatsapp-image-2023-05-22-at-10_12_401
whatsapp-image-2023-05-22-at-10_12_404
whatsapp-image-2023-05-22-at-10_12_413

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.