×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Budowa drogi w Grochowicach na ukończeniu

Ponad 180 tysięcy złotych kosztowała budowa drogi asfaltowej w Grochowicach w Gminie Kotla. Prace są na ukończeniu.

Inwestycja dopiero co się rozpoczęła, a już trwają ostatnie szlify. Mieszkańcy Grochowic mogą już korzystać z nowej asfaltowej drogi. Zakres inwestycji obejmował między innymi wykonanie prawie 100-metrowego odcinka drogi z nawierzchnią z asfaltu.

– Przebudowy dróg odbywają się w ramach zadania „Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Kotla”, na realizację którego pozyskaliśmy środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – przypomina wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.

 
przed-1FC884575-B06D-B59F-678F-820DD70C6FAB
dsc_8067
dsc-80679F935A61-0357-3B9A-82B0-4B98FA78BF7D
dsc-808370E985FA-6BCB-611E-8515-BEAF05429584

Wybrane dla Ciebie

Boisko do gry w Szklarach Górnych gotowe

Gmina Lubin może się poszczycić kolejnym boiskiem wielofunkcyjnym.Teraz dzieci i młodzież ze Szklar Górnych mogą już korzystać z nowego obiektu.

Odra urwała Chrobremu punkty. Remis jak porażka

Piłkarze Chrobrego Głogów nie wykorzystali atutu własnego boiska i tylko zremisowali z przedostatnią w tabeli Odrą Opole. Głogowianie dwukrotnie musieli gonić wynik, by ostatecznie zremisować 2:2.

W drodze – wernisaż fotografii Macieja Iżyckiego

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na wernisaż fotografii ulicznej Macieja Iżyckiego. Wernisaż zaplanowano 7 października, o godzinie 18 w Galerii Sztuki Formaty w Gaworzycach.

Zabójstwo w Rudnej? Policja pracuje na miejscu zdarzenia

Czy w Rudnej doszło do zabójstwa. Wszystko wskazuje na to, że to jeden z możliwych scenariuszy. Prawdopodobnie na terenie ogródków działkowych znaleziono ciało kobiety.

Pani Jadwiga świętowała swoje 100 urodziny!

Pani Jadwiga Wojtasik z Przemkowa obchodziła swoje 100-e urodziny. Z tej okazji do seniorki popłynęło wiele życzeń zdrowia i przynajmniej 200 lat życia.

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.