×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Chodnik w Słonem gotowy. Inwestycja zakończona

Kolejna ważna inwestycja w Gminie Żukowice została zakończona. Mieszkańcy miejscowości Słone mogą już korzystać z chodnika zbudowanego wzdłuż gminnej drogi.

W sumie w Słonem powstało 250 metrów chodnika wzdłuż drogi gminnej. W ramach tego zadania zostało wykonane również odwodnienie i dwie studzienki uliczne.

– Realizacja inwestycji w zdecydowany sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w miejscowości Słone. Nowo powstały chodnik zapewni komfortowe i bezpieczne dojście do terenów rekreacyjnych tj. boiska, placu zabaw oraz siłowni – przekonują przedstawiciele Urzędu Gminy Żukowie. – Ponadto w ramach zadania wykonano szerokie dojście do wiaty rekreacyjnej, co wpłynie na poprawę funkcjonalności miejsca spotkań dla mieszkańców.

Oprócz tego, w ramach prowadzonych prac oznakowano przejście dla pieszych, łączące nowo powstały fragment z chodnikiem po drugiej stronie drogi.  Koszt inwestycji to kwota ponad 230 000 zł.

Władze Gminy Żukowice pozyskały na tel cel wsparcie finansowe z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe pieniądze zostały zabezpieczone w budżecie gminy.

 
slone-chodnik01
slone-chodnik-02
slone-chodnik-03

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.