×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Gmina Radwanice rozbuduje sieć ścieżek rowerowych

Wiele samorządów inwestuje w rozbudowę swojej bazy turystycznej by przyciągnąć mieszkańców regionu. Jednym z nich jest Gmina Radwanice, która w najbliższych miesiącach planuje rozbudowę sieci ścieżek rowerowych.

Na terenie Gminy Radwanice jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Ścieżki rowerowe zdają się być doskonałym rozwiązaniem dla aktywnych mieszkańców regionu, którzy chcą z rodzinami spędzić miło czas i zwiedzić najbliższe okolice.

– Mamy plany rozwoju sieci ścieżek i budowę nowych – przyznaje Paweł Piwko, wójt Gminy Radwanice. – Nasz nadrzędny cel jest taki, żeby wszystkie sąsiadujące ze sobą gminy zagłębia miedziowego były połączone ścieżkami rowerowymi.

By te plany mogły się ziścić samorządowcy współpracują ze sobą i w części wspólne planują przebiegi tras.

Jak przyznaje Paweł Piwko, na terenie gminy część ścieżek będzie pełniła podwójne role.

– Moim zdaniem takie ścieżki powinny zarówno służyć mieszkańcom jako dojazd do gruntów rolnych czy osiedli, a z drugiej strony pełnić rolę w rozwoju turystyki rowerowej. Trudno jest wybudować w wiejskich obszarach osobne drogi – jedna dla samochodów, drugie dla rowerów, a obok jeszcze chodniki dla pieszych. Musi być jakaś alternatywa – dodaje wójt.

Fani jednośladów mogą liczyć na połączenie tras rowerowych pomiędzy Gminą Radwanice, Gaworzyce czy Żukowice, ale do współpracy zgłosiły się również Gmina Przemków i Polkowice.

 

Wybrane dla Ciebie

Paweł Piwko: To będzie dobry rok dla naszej gminy

Pandemia koronawirusa, wojna w Ukrainie – te dwa ważne wydarzenia mają bezpośredni wpływ na samorządy z terenu zagłębia miedziowego. Mimo przejściowych problemów władze Gminy Radwanice nie rezygnują z inwestycji zaplanowanych z myślą o mieszkańcach. O gminie, planach inwestycyjnych i sytuacji w samorządzie rozmawiamy z Pawłem Piwko, wójtem Gminy Radwanice.

Mieszkańcy Radwanic będą się bawić na wspólnej wigilii

W najbliższy piątek, 17 grudnia, w Radwanicach zorganizowana zostanie wigilia dla mieszkańców. Każdy będzie mógł przyjść, spędzić wspólnie czas i skosztować wigilijnych potraw.

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.