×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Kolejne kamienice przy Henryka Pobożnego w remoncie

Od połowy 2020 roku trwają prace remontowe przy kamienicach na ulicy Henryka Pobożnego w Legnicy. Obecnie remontowane są numery 13, 14 i 15. Planowane zakończenie odnowy tych kamienic to połowa przyszłego roku.

We wszystkich remontowanych budynkach wykonano izolacje poziome. Na ukończeniu są prace w piwnicach, czyli przy posadzkach, wymianie instalacji, tynków, drzwi piwnicznych itp. W budynku nr 13 wykonano roboty w zakresie lokali użytkowych. Dobiegają końca prace związane z remontem i ociepleniem stropu poddasza. W budynku nr 14 wymieniane są okna i remontowana klatka schodowa.

– Inwestycja realizowana jest w ramach projektu Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w rejonie ul. H. Pobożnego – renowacja części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych – mówi Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Zakres prac obejmuje m.in.: remonty dachów, klatek schodowych, piwnic, wymianę instalacji, okien, drzwi zewnętrznych i oczywiście elewacji wraz z ociepleniem ścian od strony podwórza.

Rewitalizacja kamienic nr 13, 14 i 15 będzie przebiegała w podobnym cyklu, jak zakończony w maju remont budynków nr 19, 20, 21, którego koszt to ok. 4,5 mln zł. W poprzednich latach odrestaurowane zostały kamienice przy ul. Pobożnego 18A i B, 22 oraz 1, a przy ul. Bolesława Chrobrego – 8 i 9. Koszt tych inwestycji, finansowanych z budżetu miasta, wyniósł w sumie ok. 3 mln zł.

 
img_8983,klOWfqWibGpC785HlXs
img_8984,klOWfqWibGpC785HlXs
img_8988,klOWfqWibGpC785HlXs
lys_3409,klOWfqWibGpC785HlXs
lys_3410,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf
lys_3413,klOWfqWibGpC785HlXs

Wybrane dla Ciebie

Henryka Pobożnego w Legnicy zmienia swoje oblicze

Rozpoczęło się przywracanie dawnego uroku kolejnym kamienicom przy ul. Pobożnego: 13, 14 i 15. Obecnie prace trwają w budynku nr 15. Planowane zakończenie odnowy tych kamienic w połowie 2022 r.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.