×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Kolejne wsparcie na wyposażenie świetlicy w Czernej

Mieszkańcy Czernej w Gminie Żukowice już niedługo będą mogli korzystać z nowej świetlicy wiejskiej. Prace remontowe dobiegają końca, a tym czasem władze gminy otrzymały kolejne wsparcie na wyposażenie tego miejsca.

 

To kolejne pieniądze, które pomogą wyposażyć wnętrze świetlicy w nowoczesny sprzęt, z którego będzie można korzystać w czasie spotkań i warsztatów organizowanych w tym miejscu.

– Dodatkowo pozyskaliśmy środki unijne w ramach PROW na lata 2014-2020 Województwa Lubuskiego w kwocie blisko 40 tys. zł i dzięki tym środkom świetlica zostanie zaopatrzona w niezbędne wyposażenie, w skład którego wchodzić będzie 10 stołów, 80 krzeseł, szafa w zabudowie oraz urządzenia kuchenne i sprzęt gastronomiczny. Koszt całego zadania to kwota ponad 80 tys. zł. – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt Gminy Żukowice.

Przypomnijmy, że zakres prac w Czernej obejmuje remont tynków wewnętrznych ściennych i sufitowych, wykonanie izolacji wewnątrz budynku, wymianę podłóg w części pomieszczeń parteru, przebudowę instalacji wodno – kanalizacyjnej, ułożenie nowej instalacji elektrycznej, wykonanie instalacji klimatyzacji sali głównej, zabudowę nagłośnienia i oświetlenia scenicznego. Wartość prac remontowych to kwota ok. 450 tys. zł.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.