×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Kto przebuduje odcinek drogi nr 292 ze Ścinawy do Lasowic?

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei otworzyła oferty złożone w przetargu na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku Ścinawa – Lasowice. Ofert jest siedem. Najtańszą złożyła firma Kobylarnia S.A. z miejscowości Brzoza – oferta opiewa na kwotę 26.707.516,03 zł.

O remont wspomnianej trasy od dawna zabiegają przedstawiciele Gminy Ścinawa. Jeszcze w kwietniu burmistrz Krystian Kosztyła wraz z radnymi Agnieszką Parzyńską, Henrykiem Kozakiem i Janem Śliwą, radnym ubiegłej kadencji, spotkali się w tej sprawie z dyrektorem DSDiK we Wrocławiu Leszkiem Lochem. Padły wtedy deklaracje o planowanym ogłoszeniu przetargu. Dziś oferty, które wpłynęły są analizowane.  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za pierwszym razem uda się wybrać firmę, która przebuduje wspomniany odcinek trasy.

Zakres inwestycji zakłada nie tylko przebudowę samej jezdni, ale również budowę ciągu pieszo-rowerowego, czy zatoki autobusowej w ciągu ulicy Chobieńskiej, w okolicach zjazdu na oczyszczalnię ścieków.

Przebudowana zostanie droga wojewódzka na odcinku – od przejazdu kolejowego na ulicy Lubińskiej, przez Chobieńską w Ścinawie, aż do mostu nad potokiem Dębniak w Lasowicach.

 
2b
2a
5
6
7
10
11
13
14
8
3

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.