×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Mieszkańcy chcą progu zwalniającego na drodze

Na początku kwietnia na ulicy Kolejowej w Grębocicach ma zostać zamontowany próg zwalniający. O jego postawienie w pobliżu stacji kolejowej wnioskowali sami mieszkańcy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim. A jak zmusić kierowców do zdejmowania nogi z gazu? Czasami pomagają progi zwalniające i właśnie o taki wnioskowali mieszkańcy z ulicy Kolejowej. Władze gminy przychyliły się do tego wniosku. Niebawem próg zostanie zamontowany.

Gmina wykonała już projekt dotyczący zmiany organizacji ruchu w ramach, której założono montaż progów zwalniających. Podpisano umowę ze Spółdzielnią Obsługi Rolnictwa FARMER na zakup i montaż dwóch płytowych progów zwalniających.

WAŻNE! Montaż progów wiązać będzie się z odcinkowym ograniczeniem prędkości z 40 do 20 km/h. Zadanie wykonane ma zostać w terminie do 6 kwietnia.

 

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.