×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Można zgłaszać propozycje do Budżetu Obywatelskiego Głogowa

Głogów ruszył z kolejna edycją Budżetu Obywatelskiego. Do końca sierpnia mieszkańcy mają czas na zgłoszenie swoich projektów inwestycji, które chcieliby zrealizować na miejskich osiedlach. Po względem formalnych i następnie poddane pod głosowanie. Głogowianie mają do wydania 2,5 mln zł.

 

2,5 mln zł i kilkadziesiąt projektów do wybrania. Rusza Budżet Obywatelski w Głogowie. Mieszkańcy mogą zawalczyć o wykonanie inwestycji w swoim najbliższym otoczeniu.

– Ponownie oddajemy część budżetu w ręce mieszkańców, aby mieli szanse zrealizować swoje własne pomysły na Głogów. Zachęcam do zgłaszania projektów do Budżetu Obywatelskiego – mówi prezydent Rafael Rokaszewicz.

Całe miasto podzielono na okręgi konsultacyjne. Każdy mieszkaniec będzie miał jeden głos na wsparcie wybranego projektu okręgowego i jeden głos na wsparcie projektu ogólnomiejskiego.

Głosować nad projektami Budżetu Obywatelskiego będzie można zarówno za pośrednictwem internetu, jak i tradycyjnie w formie papierowej. Trzeba jednak pamiętać, że głosować można za pomocą tylko jednej z tych metod. Dwukrotne oddanie głosu je unieważni.

Aby zgłosić swój projekt trzeba zebrać co najmniej 10 podpisów od osób uprawnionych do udziału w konsultacjach.

Formularze zgłoszeniowe do Budżetu Obywatelskiego znajdziecie na tej stronie: https://www.obywatel.glogow.pl/index.php/formularze.

Gotowe formularze z projektami należy dostarczyć do Biura Obsługi Mieszkańca w głogowskim Urzędzie Miasta. Czas na to jest do 31 sierpnia, a do 30 września trwać będzie weryfikacja zgłoszonych projektów.

Przypominamy, że z „Budżetu Obywatelskiego 2025 w Głogowie” nie mogą zostać sfinansowane:
– inwestycje jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Głogów,
– zadania, które nie spełniają wymogów w zakresie celowości,
– zadania dotyczące wykonania dokumentacji projektowej,
– zadania mające charakter komercyjny.

Harmonogram Budżetu Obywatelskiego 2025

1 lipca – 31 sierpnia 2024 r. – zgłaszanie projektów przez osoby uprawnione,
1 lipca – 30 września 2024 r. – weryfikacja (ocena formalno-prawna zgłoszonych projektów),
1 października – 11 października 2024 r.- ogłoszenie bazy projektów dopuszczonych do głosowania oraz przedstawienie projektów odrzuconych z podaniem przyczyn odrzucenia,
4 listopada – 15 listopada 2024 r. – przeprowadzenie konsultacji w formie głosowania powszechnego.
do 13 grudnia 2024 r. – ogłoszenie listy wybranych projektów.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.