×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Niebawem ruszy rozbudowa oczyszczalni ścieków

Dwie firmy złożyły swoje oferty w przetargu na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Grębocicach. Teraz dokumenty są analizowane przez urzędników. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, niebawem podpisana zostanie umowa z wykonawcą.

Obecna oczyszczalnia ścieków w Grębocicach ma już 17 lat. Do tej pory obsługiwała cały region, jednak gmina szybko się rozrasta i obecne parametry oczyszczalni nie są wystarczające by obsłużyć wszystkich mieszkańców. Rozbudowa oczyszczalni okazała się najlepszym wyjściem.

Władze gminy Grębocice zabiegały o pozyskanie pieniędzy z funduszy zewnętrznych. Udało się. Gmina otrzymała 3 miliony złotych z w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z programu bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię.

Po podpisaniu umowy z wykonawcą wybranym na drodze przetargu ruszą prace. Inwestycja planowo ma się zakończyć w przyszłym roku. Władze gminy nie ukrywają, że dzięki rządowemu wsparciu zadanie to jest realne do wykonania w tak krótkim czasie bez dużego obciążenia finansowego gminnego budżetu.

 

Wybrane dla Ciebie

Przetarg unieważniony. Szukają firmy, która rozbuduje oczyszczalnię

Władze gminy Grębocice unieważniły pierwszy przetarg na rozbudowę oczyszczalni ścieków. Dzisiaj ogłoszono drugi. Termin składania ofert na nowe postępowanie przetargowe upływa 21 marca 2021 r. o godzinie 9.00.

3 miliony na rozbudowę i modernizację oczyszczalni w Grębocicach

3 miliony złotych – taka kwota trafiła do kasy gminy Grębocice w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wsparcie finansowe przeznaczone było dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię koronawirusa.

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.