Strona główna » Odbudowa dróg w Czernej wchodzi w kluczową fazę
W przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin przegrali z Pogonią Szczecin i mocno skomplikowali sobie udział w europejskich pucharach
Zakończyły się roboty ziemne, stara nawierzchnia dróg została już sfrezowana, krawężniki zdemontowane, a nowa kanalizacja deszczowa zamontowana. Odbudowa dróg w Czernej, zniszczonych w powodzi z 2024 roku, wchodzi w decydującą fazę.
Obecnie, na placu budowy trwa profilowanie i regulacja podłoża pod nową nawierzchnię asfaltową oraz chodniki, które powstaną wzdłuż remontowanego odcinka.
Warto dodać, że zakres zaplanowanych prac obejmuje dwa odcinki dróg gminnych w Czernej. Pierwszy z nich dotyczy drogi nr 100059D w rejonie placu zabaw o długości 240 metrów. Drugi odcinek obejmuje rejon świetlicy wiejskiej o długości 200 metrów.
Inwestycja pochłonie blisko 1,9 mln zł i jest w całości finansowana z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Zakończenie robót planowane jest w lipcu bieżącego roku.
Już dzisiaj zapraszamy do Dalkowa w Gminie Gaworzyce. Zabytkowy park po raz kolejny zamieni się pełne kolorów i zapachów centrum wiosennych atrakcji. Wszystko za sprawą IV Festiwalu Kwitnących Rododendronów i Azalii.
Wczoraj piłkarze Chrobrego Głogów po szalonym meczu zapewnili sobie udział w barażach o awans do ekstraklasy. Dzisiaj przed taką szansą staną zawodnicy Miedzi Legnica, którzy na stadionie przy Orła Białego podejmę ekipę Ruchu Chorzów. Emocje gwarantowane.
Ponad 241 tysięcy złotych kosztować będzie budowa sieci kanalizacyjnej w Gminie Kunice. Wójt Gminy Kunice, Krzysztof Błądziński, podpisał umowę na budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ulicy Piwnej w Kunicach.
Uczyć się można wszędzie – nawet nad morzem, a właściwie – szczególnie nad morzem! I właśnie z tej możliwości korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Jaczowie, którzy wczoraj wyjechali na Zieloną Szkołę do Pogorzelicy.
Już dzisiaj Legnica ponownie włączy się w europejskie obchody Nocy Muzeów. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Romantyczna Noc Muzealna”, a organizatorzy przygotowali bogaty program łączący historię, sztukę i muzykę. Na uczestników czekać będą m.in. nowa wystawa historyczna, koncert fortepianowy światowej klasy pianisty oraz nocne zwiedzanie zabytkowych obiektów.
W Chocianowie pełną parą trwają zapowiadane wcześniej prace drogowe. Drogowcy pojawili się już m.in. na Alei Sybiraków, ul. Kolejowej oraz na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z ul. Kolejową, gdzie prowadzone są intensywne roboty związane z modernizacją nawierzchni.
Wczoraj piłkarze Chrobrego Głogów po szalonym meczu zapewnili sobie udział w barażach o awans do ekstraklasy. Dzisiaj przed taką szansą staną zawodnicy Miedzi Legnica, którzy na stadionie przy Orła Białego podejmę ekipę Ruchu Chorzów. Emocje gwarantowane.
Policjanci odnaleźli poszukiwanego od dwóch dni 21-latka. Lubinianin był poszukiwany w związku ze strzelaniną, do której doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Jastrzębiej. Ciało mężczyzny odkryto w miejscowości Bodzewo koło Gostynia w Wielkopolsce.
Już dzisiaj zapraszamy do Dalkowa w Gminie Gaworzyce. Zabytkowy park po raz kolejny zamieni się pełne kolorów i zapachów centrum wiosennych atrakcji. Wszystko za sprawą IV Festiwalu Kwitnących Rododendronów i Azalii.