×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Odnowione place zabaw będą cieszyć wiosną

W prawdzie pogoda nie zachęca, ale dwa sołectwa w Gminie Lubin zadbały o rozbudowę placów zabaw. Nowe urządzenia dla dzieciaków pojawiły się na placach w Szklarach Górnych i Księginicach.  

Fundusz sołecki to pula pieniędzy, którą mieszkańcy danej wsi mogą zagospodarować na rzecz swojej miejscowości. Do  nich należy decyzja na co pieniądze zostaną wydane. I właśnie o rozbudowie i wymianie urządzeń na placach zabaw pomyśleli mieszkańcy Księginic i Szklar Górnych.

Mieszkańców gminnych miejscowości wspomagali urzędnicy, którzy zadbali o formalną dokumentację przebudowy istniejących placów.

– Wyposażono je w nowoczesne i bezpieczne urządzenia zabawowe, m.in. karuzele, bocianie gniazda, zjazd linowy, lokomotywy, bujaki – wylicza Sylwia Roskosz, rzeczniczka prasowa wójta Gminy Lubin.

Są też zestawy tzw. ruchome piaski, czyli urządzenia skonstruowane z myślą o najmłodszych dzieciach. Urządzenia te rozwijają zarówno sprawność i motorykę dzieci i są doskonałe do zabawy.

 
IMG_20221021_113104
IMG_20221021_113109
IMG_20221021_113130
IMG_20221028_103030

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.