×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Ostatnie prace na budowanym odcinku S3 pod Lubinem

Dobiega końca budowa ostatniego odcinka S3 między Lubinem a Polkowicami. W ciągu najbliższych dni możemy się spodziewać sporych zmian na trasie. Apelujemy do kierowców o ostrożność.

 

Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy projektu w ciągu najbliższych dni mogą nastąpić zmiany na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 między Lubinem i Polkowicami. Będzie się to wiązało również ze zmianą oznakowania drogi, dlatego apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę, skupienie i przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości.

Przypominamy również, że nadal obowiązują wprowadzone 1 lipca zmiany na trasie:

  • Jadący drogą krajową nr 3 z Lubina w kierunku Zielonej Góry, nie będą mieli możliwości wjechać na węzeł Lubin Północ. Kierowcy poprowadzeni zostaną drogą ekspresową S3 do węzła Lubin Zachód, gdzie na rondzie będą mogli zawrócić i poruszać się w stronę Zielonej Góry.
  • Jadący drogą ekspresową S3 z Legnicy w kierunku Lubina, nie będą mieli możliwości zjechać z węzła Lubin Północ. Przed węzłem Lubin Zachód przewidziano ustawienie stosownych znaków informujących o zamkniętej relacji, które będą wskazywały na możliwość skorzystania ze zjazdu na węźle Lubin Zachód.
 

Wybrane dla Ciebie

Kolizja dwóch pojazdów na S3. Policja apeluje o ostrożność

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną kolizji, do której doszło dzisiaj przed południem na nowym odcinku trasy ekspresowej S3 z Polkowic do Lubina. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Dziś otwierają ostatni, brakujący odcinek trasy ekspresowej S3

Już dziś pojedziemy nowym odcinkiem trasy ekspresowej S3 od węzła Polkowice Północ (dawny w. Kaźmierzów) do węzła Polkowice Południe. Od kilku dni trwają odbiory, drogowcy usuwają tymczasowe oznakowanie. Oddanie do użytku brakującego odcinka oznacza, że bez żadnych przeszkód pojedziemy już całą S3 od Szczecina do Bolkowa. Od kilkunastu dni kierowcy mogą już jechać 6-kilometrowym odcinkiem […]

Koszmar się skończy. 10 listopada pojedziemy już całą S3!

Na tę wiadomość czekali wszyscy kierowcy podróżujący dolnośląskim odcinkiem trasy ekspresowej z Lubina w kierunku Głogowa. 10 listopada pojedziemy już całą S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła dziś otwarcie ostatniego już odcinka tej trasy.

Poważny wypadek, atak terrorystyczny – ćwiczenia ratownicze na S3

Symulacja wypadku i pożaru samochodu, zderzenia osobówki z kolumną pojazdów wojskowych wiozących ciężki sprzęt i na koniec atak terrorystyczny i wkroczenie uzbrojonych oddziałów policji. Tak wyglądał scenariusz dzisiejszych ćwiczeń wszystkich służb ratunkowych i porządkowych, które przeprowadzono na nowej nitce trasy ekspresowej S3 na wysokości węzła Kaźmierzów. 

Zmiana organizacji ruchu na S3. Pojedziemy dwoma jezdniami

Do końca tego tygodnia kierowcy pojadą nową nitką S3 między Lubinem i Polkowicami. Dzisiaj (26 października) ruszą prace przy zmianie organizacji ruchu. Wykonawca inwestycji niebawem zakończy swoje prace na drodze.

Zderzenie dwóch pojazdów ciężarowych na krajowej trójce. Ogromne korki

Do zderzenia dwóch pojazdów ciężarowych doszło dzisiaj po południu na drodze krajowej nr 3 z Polkowic w kierunku S3 i dalej Głogowa. Na szczęście żadnemu z kierujących nic poważnego się nie stało, zostali opatrzeni na miejscu przez zespołu pogotowia ratunkowego.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.