×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Pięć firm chce przebudować ścinawski basen

Pięć firm złożyło swoje oferty w przetargu na przebudowę ścinawskiego basenu odkrytego. Najniższą złożyła firma TRANSCOM Sp. z o.o. z Katowic. Oferta opiewa na kwotę 18.450.000,00 złotych. Obecnie oferty złożone na poszczególne części są analizowane przez powołaną komisję.

Warto przypomnieć, że to już drugi przetarg na przebudowę basenu miejskiego. W pierwszym oferty przewyższały kwoty jakie samorząd planował przeznaczyć na tę inwestycję.

– Po konsultacjach z projektantem i wieloma pytaniami, które we wcześniejszym postępowaniu przetargowym składali potencjalni wykonawcy, postanowiliśmy kolejny raz powtórzyć procedurę. Wówczas wpłynęła jedna oferta, która przekraczała zabezpieczone na ten cel środki. Podjęliśmy słuszną decyzję, ponieważ w obecnie prowadzonym przetargu wpłynęło aż pięć ofert, zdecydowanie korzystniejszych, które obejmują również budowę parkingu i placu zabaw poza obszarem samego basenu, dzięki czemu cały teren ścinawskich błoni zostanie zagospodarowany. Przypomnę, że część błoni, gdzie powstanie plac zabaw, była wcześniej rewitalizowana w ramach inwestycji dotyczącej zieleni miejskiej – tłumaczy Przemysław Linda, kierownik Referatu Inwestycji i Rozwoju w ścinawskim magistracie.

Gmina Ścinawa na przebudowę basenu pozyskała finansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. W sumie to aż 17 milionów złotych.

– Liczymy, że już niedługo przystąpimy do modernizacji basenu w Ścinawie, zapewniam, że robimy wszystko, by w naszym mieście powstał nowoczesny obiekt, na miarę oczekiwań, gdzie bawić się będą zarówno młodsi, jak i trochę starsi mieszkańcy. Nie ukrywamy, że jest to jedno z priorytetowych zadań, dokładamy więc wszelkich starań, by wybrać jak najlepszą ofertę – posumował burmistrz Krystian Kosztyła.

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.