Strona główna » Postępy na placu budowy remizy w Raszówce widać gołym okiem
Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski zostali nowymi członkami Rady Nadzorczej KGHM z wyboru załogi. Wszyscy są reprezentantami związku NSZZ Solidarność
Postępy na placu budowy remizy w Raszówce widać gołym okiem
Mieszkańcy Raszówki w Gminie Lubin na własne oczy mogą śledzić postępy prac na placu budowy remizy dla tutejszej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Plac budowy został wykonawcy przekazany jeszcze w październiku. Teraz wylane są już fundamenty.
Plany nowego budynku zakładają stworzenie w nim części socjalnej, garażowej i wieży.
W głównej części budynku znajdą się szatnie, pomieszczenia techniczne, umywalnia oraz pokój socjalny. Część garażowa umożliwi bezpieczne przechowywanie dwóch pojazdów bojowych, a w wieży suszone będą węże. Inwestycja zakłada też zagospodarowanie terenu wokół remizy, przygotowania wygodnego dojścia do budynku, zjazdu na ul. Lipową, miejsc parkingowych oraz utwardzenie nawierzchni w miejscu gromadzenia odpadów.
W budynku zastosowane zostaną rozwiązania zapewniające niskie koszty eksploatacji oraz urządzenia generujące oszczędność energii.
Realizację zadania ,,Budowa remizy OSP w Raszówce” gmina pokryje w całości z własnych środków, a szacowany koszt wynosi 2 050 215,64 zł. Planowany termin zakończenia budowy to koniec września 2026 roku.
Wójt Gminy Rudna podpisał umowy na świadczenie dodatkowych usług zdrowotnych oraz usług diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej i nie obrazowej z Miedziowym Centrum Zdrowia S.A.
Władze Gminy Ścinawa zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie na nazwę powstającego żłobka. Placówka pomieści 40 maluchów do 3 roku życia. Dzieci znajdą tu opiekę, będą brały udział w zajęciach dostosowanych do wieku. W Ścinawie powstaje pierwszy w mieście żłobek. Teraz władze gminy zapraszają mieszkańców do zabawy i wymyślenia nazwy dla placówki. Swoje propozycje […]
Placówki oświatowe z terenu Gminy Lubin otrzymały nowoczesny sprzęt oraz zestawy do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli. To efekt umowy, którą gmina podpisała z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach unijnych pieniędzy. Do szkół trafiło w sumie 91 laptopów, 25 laptopów przeglądarkowych oraz 48 tabletów. Oprócz tego szkoły otrzymały łącznie 45 zestawów do nauczania zdalnego. W […]
Choć komisja wyborcza nie opublikowała jeszcze oficjalnego protokołu, to już wiadomo, że nowymi członkami Rady Nadzorczej spółki KGHM zostali Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski. Wszyscy reprezentują związek NSZZ Solidarność.
Legniccy policjanci zatrzymali cztery osoby. Trzy z nich – specjalizowały się we włamaniach i kradzieżach, a czwarta wpadła w ręce mundurowych z narkotykami. Zatrzymanych teraz spotka sprawiedliwość.
Czy wiesz, kiedy Twoi dziadkowie wykonywali ostatnie badania profilaktyczne? Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka warto potraktować to pytanie jako pretekst do rozmowy o zdrowiu i profilaktyce – szczególnie w wieku senioralnym.
Środek pola Miedzi Legnica zyskał solidne wzmocnienie. Do zespołu dołącza Erdal Rakip – sześciokrotny mistrz Szwecji, uczestnik Ligi Mistrzów oraz brązowy medalista mistrzostw świata do lat 17. Reprezentant Macedonii Północnej, posiadający również szwedzkie obywatelstwo, związał się z zielono-niebiesko-czerwonymi kontraktem do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Krótko po północy, na rogu Kruczej i Sowiej na osiedlu Przylesie w Lubinie, zapaliła się laweta. Strażacy bardzo szybko poradzili sobie z ogniem. Pojazd został doszczętnie zniszczony.
Choć komisja wyborcza nie opublikowała jeszcze oficjalnego protokołu, to już wiadomo, że nowymi członkami Rady Nadzorczej spółki KGHM zostali Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski. Wszyscy reprezentują związek NSZZ Solidarność.