×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Prace przy przebudowie GOKiB w Grębocicach idą pełną parą

To jedna z większych inwestycji prowadzonych obecnie na terenie Gminy Grębocice. Przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki idzie zgodnie z przyjętym planem prac.

 

Inwestycja w rozbudowę gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Grębocicach była od dawna wyczekiwana przez mieszkańców. Aktualnie zakończona została już rozbiórka budynku. Robotnicy przeszli do stawiania ścian fundamentowych i wykonania ław.

Kolejnym etapem przy realizacji zadania będzie murowanie ścian parteru i piętra.

Przypomnijmy, że wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót i Usług Budowlanych „BUDREM” Sp. z o.o. Umowna wartość zadania wynosi 10 987 634,32 zł brutto. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w kwocie 7 470 000 zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Nowy budynek ma być gotowy do końca sierpnia 2024 roku.

 
Screenshot 2023-02-03 at 11-13-03 Trwają prace przy przebudowie oraz rozbudowie siedziby GOKiB w Grębocicach

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.