×
*** Sierpień i wrzesień to czas dziękowania za plony. Już w najbliższą sobotę na swoje święto dożynkowe zaprasza gmina Radwanice ***

Radwanice czekały na tę inwestycję. Ruszył remont szkoły

Ruszyła przebudowa Szkoły Podstawowej w Radwanicach. Prace potrwają do później jesieni, ale dzięki temu uczniowie będą mieli ocieploną szkołę, z nowoczesnymi, energooszczędnymi rozwiązaniami.

Prace przy Szkole Podstawowej już się rozpoczęły. W sumie inwestycja pochłonie ponad 5,4 mln zł z czego prawie 3,5 mln zł to dofinansowanie pochodzące z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Zakres prac jest bardzo szeroki, ale na spodziewane efekty i zakładane oszczędności warto zainwestować.

– Zakres prac przy szkole jest stosunkowo duży, ale sam obiekt również jest duży – powiedział nam wójt Gminy Radwance, Paweł Piwko. – Wymieniamy źródło ciepła w szkole, wymieniamy oświetlenie w budynku na energooszczędne, wymieniamy pokrycie dachu i ocieplamy całość budynku. Oprócz tego wymieniamy również stolarkę okienna i drzwiową.

Oprócz tego wyremontowana zostanie część pomieszczeń w szkole, a na koniec zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne. Plany zakładają, że remont zakończy się na przełomie października i listopada. Wójt gminy zapewnia, że prace budowlane nie będą zakłócały zajęć lekcyjnych.

– Dysponujemy dwoma budynkami szkolnymi, jeśli w jednym będą trwały prace remontowe, uczniowie zostaną przeniesieni do drugiego, tak by lekcje odbywały się bez zakłóceń – powiedział nam.

Wykonawcą zadania jest firma Usługi Ogólnobudowlane Damian Kubiak z Polkowic

 
274925124_296826159186472_4445659709949803953_n
274864672_296826212519800_7890645321215962498_n

Na sygnale

Kradł, bo potrzebował pieniędzy na życie

Policjanci ze Ścinawy ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch górskich rowerów i papierosów z jednego z miejscowych marketów. Za kraty trafił 26-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Przyznał się do winy i wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie.