×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Roboty przy wymianie wodociągów na terenie Ścinawy

Na terenie Ścinawy trwają intensywne prace przy wymianie rur wodociągowych. Wykonawca jest Zakład Robót Instalacyjnych INSTALBUD J. Pankiewicz L. Lewicki spółka jawna z Legnicy.

Do tej pory robotnicy zakończyli prace w obrębie ulic: Przyjaciół Żołnierza, Placu Zjednoczenia oraz Lipowej.Przeprowadzono również próby szczelności. Kolejne prace trwają przy ulicy Kościuszki i Batorego, a kolejny odcinek robót wyznaczono przy Jana Pawła II.

Umowa z wykonawcą opiewa na kwotę 6,2 mln zł. Inwestycja zakłada wymianę rur wodociągowych na odcinku ponad 5 kilometrów.

– Same prace na sieciach wymagają również przerw w dostawie wody, o których informujemy z wyprzedzeniem, po ponownym jej podaniu może ona zmieniać na krótki czas kolor, np. na biały w związku z mocniejszym natlenieniem, czy przybrać inną niż naturalna barwa, bo na chwilę, przy wznowieniu podawania, podrywają się złogi. Dostarczamy jednak wodę, która spełnia wszelkie normy, z zachowaniem sanitarnego reżimu, na bieżąco prowadzimy też działania naprawcze, polegające na płukaniu odcinków sieci – tłumaczy Mateusz Zając, kierownik Działu Wodociągów, Kanalizacji, Oczyszczalni ścieków w ZGK Ścinawa.

 
2
3

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.