×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Roboty przy wymianie wodociągów na terenie Ścinawy

Na terenie Ścinawy trwają intensywne prace przy wymianie rur wodociągowych. Wykonawca jest Zakład Robót Instalacyjnych INSTALBUD J. Pankiewicz L. Lewicki spółka jawna z Legnicy.

Do tej pory robotnicy zakończyli prace w obrębie ulic: Przyjaciół Żołnierza, Placu Zjednoczenia oraz Lipowej.Przeprowadzono również próby szczelności. Kolejne prace trwają przy ulicy Kościuszki i Batorego, a kolejny odcinek robót wyznaczono przy Jana Pawła II.

Umowa z wykonawcą opiewa na kwotę 6,2 mln zł. Inwestycja zakłada wymianę rur wodociągowych na odcinku ponad 5 kilometrów.

– Same prace na sieciach wymagają również przerw w dostawie wody, o których informujemy z wyprzedzeniem, po ponownym jej podaniu może ona zmieniać na krótki czas kolor, np. na biały w związku z mocniejszym natlenieniem, czy przybrać inną niż naturalna barwa, bo na chwilę, przy wznowieniu podawania, podrywają się złogi. Dostarczamy jednak wodę, która spełnia wszelkie normy, z zachowaniem sanitarnego reżimu, na bieżąco prowadzimy też działania naprawcze, polegające na płukaniu odcinków sieci – tłumaczy Mateusz Zając, kierownik Działu Wodociągów, Kanalizacji, Oczyszczalni ścieków w ZGK Ścinawa.

 
2
3

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.