×
*** Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O. z Lubina za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy, wyrok nie jest prawomocny ***

Ruszyła przebudowa basenu Bąbelek

Popularny w Legnicy Bąbelek doczekał się remontu. Prace właśnie ruszyły. Wymienione zostaną stare niecki. Wykonawca zamówił już nowe ze stali nierdzewnej.  

Zakres zaplanowanej inwestycji obejmuje między innymi termomodernizację obiektu, wymianę drzwi i okien, wymianę niecek basenowych na stalowe oraz odnowienie części spa.

Bąbelek od dawna czekał na remont. Basen był wysłużony i zdecydowanie odbiegał od norm. Basen został oddany do użytku w drugiej połowie lat 90 minionego wieku. Miesięcznie korzysta z niego około 11 tys. osób.

W przetargu najkorzystniejszą ofertą w wysokości 17 mln 847 tys. zł przedstawiła firma USBUD. Na początku tego roku nasze miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 7 mln zł.

 
img_3863,klOWfqWibGpC785HlXs
img_3864,klOWfqWibGpC785HlXs
img_3866_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Wybrane dla Ciebie

Kierował autem po dragach. Ale to dopiero początek listy zarzutów

Legniccy mundurowi zatrzymali 33-letniego kierowce Audi. Szybko wyszło na jaw, że wsiadł za kółko po zażyciu narkotyków. Jednak to był dopiero początek jego problemów.

Złodziejskie trio wpadło w ręce policjantów

7,5 roku za kratkami może spędzić 28-latek, który został zatrzymany przez legnickich policjantów po kradzieży. Szybko wyszło na jaw, że to nie pierwszy taki wyskok tego mężczyzny. Jego dwóm kolegom za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

Kierowca karetki winny kolizji. Został pouczony

Pouczeniem dla kierowcy karetki pogotowia ratunkowego zakończyła się dzisiejsza kolizja na skrzyżowaniu ulic Leśnej i Legnickiej w Lubinie.

Dachowanie na S3. Kierowca i nastoletni pasażer trafili do szpitala

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na drodze ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Polkowic. Na wysokości Obory, kierowca audi 80 złapał pobocze i wylądował na dachu. Poszkodowane zostały dwie osoby, które trafiły do lubińskiego szpitala.

Półtora roku bezwzględnego więzienia dla księdza Grzegorza O.

Były dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie, ks. Grzegorz O. został skazany dzisiaj przez lubiński sąd na karę 1,5 roku bezwzględnego pozbawienia wolności za posiadanie treści pedofilskich. Kapłan przyznał się do winy. Wyrok nie jest prawomocny.