×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Sikorskiego od ronda na Sudeckiej do Koskowickiej w Legnicy gotowa

Otwarty został już dla ruchu odcinek ul. Sikorskiego w Legnicy od skrzyżowania z ul. Koskowicką do ronda na ul. Sudeckiej. Droga na tym odcinku w znacznej części została przebudowana.

Jak informuje Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich, odbyły się odbiory końcowe i droga została udostępniona dla ruchu. W ramach tej inwestycji przebudowano skrzyżowanie z ul. Koskowicką, jezdnię, chodniki i ścieżki rowerowe. Wyremontowano m.in. studnie kanalizacyjne wraz regulacją włazów.

Na przebudowę tego odcinka ul. Sikorskiego miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1 mln 75 tys. zł., czyli nieco mniej, niż koszt tej inwestycji.

Pozostały fragment ul. Sikorskiego wraz z rondem na ul. Sudeckiej zostanie przebudowany w ramach III etapu budowy zbiorczej drogi południowej.

 

Wybrane dla Ciebie

Przebudują ulicę pocztową w Legnicy. Przetarg ogłoszony

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił właśnie przetarg na przebudowę i rozbudowę ul. Pocztowej rzem ze skrzyżowaniami z ulicami: Piastowską, Nową, Bramą Głogowską, ulicą Kartuską, Libana i Kolejową.

Budują drogę łączącą tereny inwestycyjne z obwodnicą Legnicy

Jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwalają, w Legnicy postępują prace przy budowie drogi łączącej tereny produkcyjno usługowe (Legnica II) z obwodnicą zachodnią. Przed intensywnymi opadami śniegu, które w ostatnich dniach nawidziły nasz region trwało układanie kostki brukowej na chodnikach, montaż słupów oświetleniowych i budowana sieć Legman.

Połączą obwodnicę zachodnią z terenami inwestycyjnymi w Legnicy

Ruszyły prace przy budowie drogi klasy Z łączącej tereny produkcyjno usługowe (Legnica II) z obwodnicą zachodnią.

Legnica. Powstanie droga łącząca teren inwestycyjny z obwodnicą

Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane z ofertą ok. 1 mln 917 tys. zł wygrało przetarg na budowę drogi łączącej tereny produkcyjno usługowe (Legnica II) z obwodnicą zachodnią.