×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Trwają prace remontowe w sali wiejskiej w Grochowicach

Trwają prace remontowe w świetlicy wiejskiej w Grochowicach w Gminie Kotla. To jedna z czterech inwestycji w remonty budynków użyteczności publicznej, które rozpoczęły się w ostatnim czasie. 

 

Na tę inwestycję od dawna czekali mieszkańcy Grochowic. Prace ruszyły w drugiej połowie kwietnia. Zakres zadania obejmuje ocieplenie, remont elewacji budynku oraz wymianę i ocieplenie dachu. Do świetlicy zakupione zostaną trzy klimatyzatory, które będą wykorzystywane również do ogrzewania budynku w okresie grzewczym.

Wykonawcą inwestycji jest Zakład Budownictwa – Zbigniew Kłos ze Wschowy.

Oprócz sali wiejskiej w Grochowicach remonty przejdą również sala wiejska w Kozich Dołach, taras sali wiejskiej w Kulowie oraz budynek po szkole filialnej w Chociemyśli, który ostatecznie zostanie przebudowany na świetlicę.

Koszt prac budowlanych to ponad 2,3 mln zł. Gmina Kotla pozyskała na ten cel środki z Programu Polski Ład i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!