×
*** Jedna ofiara śmiertelna koronawirusa z powiatu lubińskiego to bilans ostatniej doby w zagłębiu miedziowym *** Protesty w Głogowie. Około 100 osób przeszło ulicami miasta by wyrazić swój sprzeciw działaniom rządu w czasie pandemii ***

Trzy firmy chcą budować hospicjum w Głogowie

Do przetargu na budowę głogowskiego hospicjum stanęły trzy firmy. To jedna z najważniejszych inwestycji w mieście. Budowa obiektu zaplanowana jest na kolejne dwa lata.

Swoje oferty w przetargu złożyły dwie firmy z Wrocławia i jedna z Lubina. Oferowane kwoty to: 16.485.648,41 złotych, 17.401.438,92 złotych i 18.788.859,16 złotych. Z kolei w kasie miejskiej na ten cel zabezpieczono pieniądze w wysokości: w 2021 – 2 mln, w 2022 – 1 mln 950 tysięcy i 2023 – 2 mln.

Do kwoty zabezpieczonej w budżecie Głogowa brakuje minimum 10 mln. Władze Głogowa starają się pozyskać brakujące pieniądze z funduszy zewnętrznych – z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Przypomnimy, ze pierwszy wniosek o wsparcie na budowę hospicjum nie został pozytywnie rozpatrzony. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz złożył go ponownie.

Idealnie byłoby gdyby Głogów otrzymał te 10 mln z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To kolejna nasza próba pozyskania środków na tę ważną inwestycję. Mam nadzieję i szczerze wierzę, że tym razem poseł Wojciech Zubowski stanie na wysokości zadania i wesprze nasz wniosek. To ważne dla wszystkich mieszkańców. Głogowianie aktywnie wspierają idee budowy hospicjum i pomagają  Fundacji Głogowskie Hospicjum w zrealizowaniu tego celu – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Już niedługo będzie wiadomo, czy głogowianie otrzymają środki z FIL na budowę hospicjum.

– Jeśli nie, rozważmy budowę hospicjum w etapach, a w międzyczasie poszukiwać będziemy środków na zrealizowanie inwestycji – dodaje prezydent Głogowa.

 
1
3

Wybrane dla Ciebie

Głogów ogłosił przetarg na budowę hospicjum

Dwa lata – tyle władze Głogowa dają sobie czasu na budowę hospicjum. Przetarg został już ogłoszony. Inwestycja finansowana ma być z kilku źródeł, w tym pieniędzy pozyskanych z zewnątrz.

Sport

Chrobry odzyskał punkty utracone w Gdańsku

Drużynie Chrobrego udało się zrealizować swój cel i odzyskać 3 punkty stracone w Gdańsku. Nie było to łatwe, bo gdańszczanie mocno walczyli do samego końca, ale tym razem to Chrobry rozdawał karty i okazał się mocniejszy. Głogowianie prowadzili już od pierwszych minut. Grali dobrze w obronie i bardzo skutecznie w ataku, dlatego mimo kilku własnych […]

Rozmaitości

Próbują wyłudzić wasze dane. Uważajcie

3 kwietnia 2021 roku pojawiła się informacja o opublikowaniu w sieci danych użytkowników (w tym z Polski) portalu społecznościowego Facebook. W ostatnim okresie czasu odnotowano pierwsze próby logowań do innych serwisów internetowych poprzez wykorzystanie opcji „Zaloguj się przez konto Facebook”.