×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

Przebudowany zostanie niewielki, bo liczący nieco ponad 170 metrów odcinek. Mimo to, jest to dość ważna inwestycja dla mieszkańców Koźlic.

– Obiecałem mieszkańcom przebudowę tej drogi. Przez ostatnich kilkanaście miesięcy prowadziliśmy prace przygotowawcze, dokumentacyjne oraz projektowe. Dzisiaj podpisałem umowę na wykonawstwo. W końcu ta ruchliwa droga zyska odpowiednią szerokość i chodniki – podkreśla wójt gminy Rudna, Adrian Wołkowski.

Nowy, przebudowany odcinek połączy się z drogą przebiegającą pod tunelem kolejowym. W ramach zadania powstanie nowa szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Droga będzie w pełni oświetlona. Inwestycja pochłonie nieco ponad 940 tys. zł, z czego blisko 850 tysięcy gmina pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Przy okazji ruszyły prace projektowe związane z budową chodnika przy ul. Głogowskiej w Chobieni oraz wymiany nawierzchni jezdni na odcinku około 600 metrów bieżących.

 

Wybrane dla Ciebie

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Nowa droga w Koźlicach otwarta

Mieszkańcy Koźlic w gminie Rudna mogą już skorzystać z nowej drogi. To 170 metrowy odcinek z odwodnieniem. Powstał też nowy chodnik, zamontowano oświetlenie.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

W Koźlicach kończą budowę nowej drogi

Powoli kończy się budowa nowej drogi w Koźlicach, w gminie Rudna. Do zakończenia całości prac pozostało już tylko wykonanie poboczy. Inwestycja pochłonęła ponad 940 tys. zł.

Czekali na tę inwestycję 15 lat. Będzie nowa droga przy Żarskiej

W ramach poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców, w planie rozbudowy infrastruktury drogowej pojawiła się dodatkowa inwestycja. W Polkowicach Dolnych wybudowana zostanie jezdnia łącząca fragment ulicy Żarskiej z ulicą Rumiankową. Zadanie pochłonie ponad 400 tys. zł.

Rusza przebudowa sieci wodociągowej w Koźlicach

Wójt gminy Adrian Wołkowski podpisał z wykonawcą umowę na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w Koźlicach. W ramach zadania zmodernizowana zostanie stacja uzdatniania wody, sieć wodociągowa i sanitarna. Inwestycja pochłonie 2,2 mln zł.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.