×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Uwaga kierowcy. W centrum Przemkowa pojedziecie inaczej

Od dzisiaj w centrum Przemkowa zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Apelujemy do kierowców by nie jeździli na pamięć!

Zmiany na drogach w centrum Przemkowa spowodowane są zaplanowaną zmianą oznakowania zarówno poziomego jak i znaków stojących wzdłuż dróg.

Oprócz montażu nowych znaków drogowych będą demontowane stare niepotrzebne znaki oraz zostanie wykonane oznakowanie poziome obejmujące pasy na przejściach dla pieszych oraz oznakowanie miejsc parkingowych w tym na szczególnie użytkowanym skrzyżowaniu ulic Plac Wolności, Głogowska, Powstańców Styczniowych, ks. Jana Skiby i Kościuszki.

WAŻNE! Zmiana organizacji ruchu obejmie część ulicy Plac Wolności, Głogowskiej, ul. Reja, Nową, Zamkową, Powstańców Styczniowych, Garncarską, Krótką, część ulicy ks. Jana Skiby, Kościuszki i Generała Sikorskiego .

Od dzisiaj do zakończenia prac ul. Głogowska i cześć ul. Plac Wolności do skrzyżowania z ulicami Reja i Plac Kościelny będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od ul. Wiśniowej i Garncarskiej.
Ulica Nowa będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od ulicy Plac Wolności. Ulica Krótka również będzie ulicą jednokierunkową z wjazdem od ulicy Głogowskiej. Ulica Garncarska nadal zostanie ulicą jednokierunkową ale z wjazdem od ulicy Plac Kościelny. Podobnie cześć ulicy Generała Sikorskiego będzie ulicą jednokierunkową ale z wjazdem od strony Remizy OSP

W wyniku tej zmiany powstanie 68 nowych miejsc postojowych na ul. Plac Wolności, Głogowskiej, Nowej, Powstańców Styczniowych i Generała Sikorskiego.

 

Źródło: przemkow.pl
 

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.