×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Wybudują rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu?

Czy władze gminy Rudna zdecydują się na budowę ronda na skrzyżowaniu drogi wylotowej w kierunku Głogowa? Wielu mieszkańców popiera ten pomysł i wprost mu kibicują, szczególnie, że wspomniane skrzyżowanie do bezpiecznych nie należy.

W połowie maja władze gminy Rudna wystosowały pismo do Komendy Powiatowej Policji, w którym domagały się informacji o liczbie zdarzeń drogowych występujących na feralnym skrzyżowaniu w przeciągu ostatnich trzech lat. Z danych komendy wynika, że tylko w tym roku doszło tam do dwóch niebezpiecznych zdarzeń, w 2018 roku policjanci odnotowali tam jeden wypadek, a w 2019 roku aż siedem.

Niestety pomimo wprowadzonej organizacji ruchu skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne dla uczestników ruchu drogowego – przyznaje wójt gminy Rudna Adrian Wołkowski. – Po przeanalizowaniu statystyk przekazanych przez policję wystąpimy z inicjatywą poprawy infrastruktury drogowej do zarządców dróg, tak aby podjąć wspólne działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku.

Jednym z rozwiązań problemu może okazać się przebudowa kolizyjnego skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo lub zamontowanie tam świateł. – Wiadomo, że ronda to najbezpieczniejszy typ skrzyżowań i na pewno weźmiemy pod uwagę taką ewentualność. Druga opcja to sygnalizacja świetlna. Przeanalizujemy, które rozwiązanie będzie bardziej opłacalne – mówi Adrian Wołkowski.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Drogowa ofensywa w gminie Rudna. Inwestycje warte 36 milionów

Dla gminy Rudna będzie to rekordowy rok pod względem wykonanych inwestycji. Zmodernizowane zostaną drogi gminne, powiatowe i wojewódzkie. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Zaplanowane zadania uda się przeprowadzić w dużej mierze dzięki pozyskaniu środków z programów operacyjnych i funduszy rządowych.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

Zielona akcja w Kliszowie. Posadzili dęby i lipy

Z inicjatywy Nadleśnictwa Lubin oraz sołectwa Kliszów w gminie Rudna, mieszkańcy wsi posadzili w zabytkowym parku 30 dębów oraz 20 lip. W akcji wziął udział m.in. wójt Adrian Wołkowski oraz radni gminy Sebastian Kuchar i Andrzej Górzny.

Strażacy ochotnicy z Gwizdanowa dostaną nowy wóz ratowniczo-gaśniczy

Jeszcze w tym roku do Ochotniczej Straży Pożarnej w Gwizdanowie w gminie Rudna trafi nowy, średni samochód ratowniczo – gaśniczy. Na ten cel władze gminy dostały dofinansowanie z budżetu państwa na poziomie 400 tys. zł. Promesę wójtowi gminy osobiście wręczył generał Adam Konieczny, zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Umowa na wykonanie nowej drogi w Koźlicach podpisana

Władze gminy Rudna podpisały umowę na kompleksową przebudowę drogi w Koźlicach, która połączy się z drogą biegnącą pod tunelem kolejowym. W ramach inwestycji powstanie nowa, szeroka jezdnia wraz z chodnikiem i zjazdami do posesji. Nowa droga ma być gotowa w ciągu siedmiu miesięcy.

Boom inwestycyjny w gminie Rudna trwa. Budowa wodociągu w Juszowicach

W Juszowicach w gminie Rudna rozpoczęły się prace związane z rozbudową sieci wodociągowej. W ramach zadania powstanie nowy wodociąg na odcinku około 70 metrów. Inwestycja pochłonie ponad 33 tys. zł.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.