×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Zakończyli budowę kolejnego odcinka chodnika w Nielubi

Na terenie Gminy Żukowice zakończyła się kolejna inwestycja, dzięki której znacznie wzrośnie bezpieczeństwo mieszkańców.

Mieszkańcy długo czekali na bezpieczny chodnik w Nielubi, ale właśnie dobiegła końca budowa kolejnego odcinka. Nowy chodnik powstał na odcinku 400 metrów i ciągnie się od drogi krajowej nr 12 (koło sklepu Livio) do budynku nr 38 .

Władze gminy przypominają, że od lat inwestują w budowę chodników, by poruszanie się po drogach gminnych było nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim bezpieczne.

Nowy odcinek chodnika w Nielubi został wyłożony kostką betonową, ma 400 metrów długości i dwa metry szerokości. Całkowita wartość inwestycji to kwota blisko 210 000 zł.  Gmina na ten cel pozyskała środki z  Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 
image002

Wybrane dla Ciebie

W Nielubi będzie bezpieczniej. Budowa chodnika trwa

Przez wiele lat mieszkańcy i władze Gminy Żukowice zabiegały w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o budowę chodnika w Nielubi. Dopiero w 2021 roku inwestycję wpisano w plany, a pod koniec roku prace ruszyły.

Ruszyły prace przy budowie chodnika wzdłuż DK 12

Ruszyła budowa chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 12, na odcinku biegnącym przez miejscowość Nielubia w Gminie Żukowice.

W Kromolinie będzie bezpieczniej. Kolejna inwestycja zakończona

Blisko 190 tysięcy złotych pochłonęła budowa chodnika w Kromolinie w Gminie Żukowice. Inwestycja została już zakończona, a mieszkańcy mogą korzystać z bezpieczniejszej drogi.

Chodnik w Nielubi gotowy. Koniec utrudnień dla mieszkańców (FILM)

W miejscowości Nielubia w Gminie Żukowice zakończyły się roboty budowlane przy układaniu chodnika wzdłuż drogi gminnej. Teraz korzystanie z drogi będzie znacznie bezpieczniejsze.

Budują chodnik w Nielubi. Będzie bezpieczniej

Prawie 110 tysięcy złotych pochłonie budowa kolejnej części chodnika w Nielubi w Gminie Żukowice. Prace planowo mają się zakończyć jeszcze w lipcu.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.