×
*** Centrum Badań Jakości pochwaliło się nowoczesnym Mobilnym Laboratorium Środowiskowym. Prezentacja odbyła się na dziedzińcu Centrali KGHM *** Tylko w styczniu spółka KGHM Metraco sprzedała 50 tysięcy ton soli drogowej ***

Zmiana organizacji ruchu na Wierzbowej w Lubinie

Ponad 8 milionów złotych pochłonie przebudowa ulicy Wierzbowej w Lubinie. Prace ruszą niebawem, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze.

Do października bieżącego roku potrwaj,a prace przy przebudowie pierwszego odcinka ulicy Wierzbowej od skrzyżowania z Aleją Lecha Kaczyńskiego do skrzyżowania z ulicami Osiedlowa i Parkową. Jak informuje lubiński magistrat, jest to około 800-metrowy odcinek drogi, który na czas remontu zostanie całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i korzystać z objazdów między innymi ulicą Brzozową, Wiśniową i Bukową.

Przebudowa Wierzbowej będzie kosztowało 8,5 mln złotych. Miasto pozyskało na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3 mln zł.
 

Na sygnale

Podpisywali lewe polisy, wyłudzili prowizje, prali brudne pieniądze

Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonała oszustwa na szkodę jednego z warszawskich towarzystw ubezpieczeniowych. Na ławie oskarżonych zasiądzie łącznie 17 osób, wśród nich prezes spółki, członek zarządu i prokurent.