×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

200 mln dywidendy, złotówka za akcję, nagroda z zysków – 2,4 pensji

21 czerwca odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy KGHM Polska Miedź S.A. Podczas posiedzenia, udziałowcy skwitują działalność zarządu Polskiej Miedzi za ubiegły rok. Po przyjęciu sprawozdania finansowego, załoga KGHM otrzyma tzw. nagrodę z zysków. Na konta górniczej braci wpłynie nagroda równowartości blisko 2,5 pensji.

Podczas czerwcowego ZWZA, udziałowcy zatwierdzą m.in. sprawozdania finansowe spółki KGHM oraz całej Grupy KGHM. Procedowane będą też uchwały o udzieleniu absolutorium poszczególnym członkom zarządu KGHM z wykonania przez nich obowiązków w 2022r. Głosowane będzie również absolutorium dla członków Rady Nadzorczej.

Akcjonariusze pochylą się także nad kwestią podziału zysku za 2022 rok i ustalenia dnia dywidendy i terminu jej wypłaty. Zarząd Polskiej Miedzi zarekomenduje Walnemu Zgromadzeniu dywidendę na poziomie 200 mln zł, tj. złotówkę za każdą akcję. Pozostała część wypracowanego zysku trafiłaby na kapitał zapasowy spółki.

Walne Zgromadzenie zatwierdzi także sprawozdania finansowe. Po ich przyjęciu – nastąpi wypłata wyrównania nagrody rocznej w wysokości 15,2 procent przychodów, co stanowi kwotę około 2,4 pensji. Zyski na konta załogi KGHM wpłyną w ciągu dwóch tygodni po zakończonym Walnym Zgromadzeniu.

 
nowe018
nowe028
nowe020
nowe029
nowe030
nowe023
nowe024
nowe009
nowe027
nowe015

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.