×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

6 tysięcy beneficjentów skorzystało z dobrodziejstwa Akademii KGHM

Blisko 6 tysięcy osób, w tym uczniów i rodziców, uczestniczyło w tegorocznej edycji Akademii KGHM. To program edukacyjny dedykowany mieszkańcom zagłębia miedziowego a realizowany przez lokalne organizacje pozarządowe.

Z projektu skorzystali nie tylko mieszkańcy zagłębia miedziowego, ale także m.in. Chojnowa, Krotoszyc i Chocianowa oraz miejscowości województwa lubuskiego: Sulechowa, Wschowy i Szlichtyngowej.

– Cieszymy się z wracających ze szkół pozytywnych rekomendacji programów profilaktycznych realizowanych w ramach Akademii KGHM. Potwierdza to bowiem, że są to ważne i potrzebne dla społeczności lokalnej działania. Zaangażowanie KGHM w ten obszar to przykład współpracy międzysektorowej, gdyż wspólnie z organizacjami pozarządowymi, samorządami oraz podległymi im jednostkami, staramy się reagować na różnorodne wyzwania współczesnego społeczeństwa – powiedziała Gabriela Jednorał, koordynatorka programu Akademia KGHM.

Wszystkie programy realizowane w ramach Akademii KGHM mają na celu promocję prospołecznych inicjatyw i szkoleń, skierowanych do mieszkańców regionu, organizacji pozarządowych oraz szkół.

– Programy realizowane przez Akademię KGHM spotykają się z bardzo dobrym odbiorem w szkołach całego regionu, ponieważ ich tematyka dotyka aktualnych i narastających problemów, z którymi boryka się młodzież. Pomagają doskonalić wiele istotnych dla młodzieży kompetencji, a także uczą radzenia sobie z wszechobecnym stresem oraz wspierają budowanie poczucia własnej wartości – dodała Karolina Szmuc, ZDR3+ koło w Legnicy.

W ramach Akademii KGHM, realizowane są programy takie jak, m.in. „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, „Leader 100”, „Archipelag Skarbów” i „Gwiazda Mocy” oraz wiele działań profilaktycznych i prospołecznych.

Od 2020r. w ramach funkcjonowania Akademii KGHM udało się przeprowadzić ponad 230 lokalnych inicjatyw i prospołecznych projektów.

 
akademia_kghm_podsumowanie_2024_1_
akademia_kghm_podsumowanie_2024_2_
akademia_kghm_podsumowanie_2024_3_
akademia_kghm_podsumowanie_2024_4_

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.