×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Absolutorium, zmiany w RN, dywidenda, sprawozdania – ZWZA KGHM

Zmiany w składzie Rady Nadzorczej, przyjęcie sprawozdań finansowych, decyzja o ustaleniu i wypłacie dywidendy, udzielenie absolutorium poprzedniemu zarządowi z działalności za 2023r. – to najważniejsze zagadnienia dzisiejszego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy KGHM. 

Posiedzenie, które trwa w reprezentacyjnej sali Jana Wyżykowskiego w Centrali KGHM rozpoczęło się od przedstawienia sprawozdania finansowego przez wiceprezesa ds. finansowych, Piotra Krzyżewskiego. Akcjonariusze przyjęli poszczególne sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej w 2023r., sprawozdania finansowego Grupy KGHM. Udziałowcy przyjęli również propozycję Zarządu Polskiej Miedzi o wypłacie dywidendy za 2023r. w wysokości 300 milionów złotych, co stanowi 1,5 zł za jedną akcję. Dzień wypłaty dywidendy ustalono na 16 lipca 2024r.

W ciągu dalszych obrad akcjonariusze podejmą jeszcze uchwały o udzieleniu poprzedniemu zarządowi absolutorium z wykonania budżetu za 2023r. Udziałowcy pochylą się także nad rozpatrzeniem projektu uchwały o absolutorium dla poszczególnych członków Rady Nadzorczej spółki. Ostatnim akcentem dzisiejszego zebrania walnego będzie punkt o zmianie w składzie Rady Nadzorczej KGHM.

 

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.