×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Centralna akademia hutnicza – życzenia, podziękowania, wyróżnienia

W Centrum Kultury Muza w Lubinie odbyła się dziś centralna akademia z okazji Dnia Hutnika. Podczas uroczystości kilkadziesiąt osób zostało odznaczonych państwowymi odznaczeniami i zakładowymi wyróżnieniami.

Dzisiejsze centralne uroczystości rozpoczęła rano hutnicza pobudka na dziedzińcu Centrali KGHM. Po południu w lubińskiej Muzie odbyła się uroczysta akademia. Wśród licznych gości byli m.in. minister Krzysztof Kubów, szef Gabinetu Prezesa Rady Ministrów, parlamentarzyści, wicewojewoda, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa. Odczytano życzenia nadesłane przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę, marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina.

-Dzień Hutnika to bez wątpienia jedno z ważniejszych świąt w kalendarzu KGHM. W tym i poprzednim roku mamy wiele powodów do zadowolenia, szczególnie jeśli chodzi o wysiłek produkcyjny. To wzrost przychodów Grupy o 26 procent więcej, niż w roku 2020. Duża część produkcji była związana z wysiłkiem produkcyjnym hut, zarówno HM Głogów, jak i Legnicy i Cedyni. Mamy powody do dumy, wysiłek przełożył się na wynik finansowy spółki i Grupy. I za to bardzo chciałbym serdecznie podziękować całej braci hutniczej – mówił podczas akademii prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Podczas uroczystości wyróżniono kilkudziesięciu pracowników trzech oddziałów hutniczych należących do KGHM. Zwieńczeniem akademii był mini koncert Grzegorza Duszaka… wnuka dr Jana Wyżykowskiego, odkrywcy polskiej miedzi.

 

Wybrane dla Ciebie

Relacje Inwestorskie KGHM najlepsze w komunikacji spółek z rynkiem

W badaniu poziomu komunikacji spółek Skarbu Państwa z rynkiem inwestorów indywidualnych, Departament Relacji Inwestorskich KGHM zdobył pierwszą nagrodę. Ranking przygotowały wspólnie Izba Domów Maklerskich oraz ogólnopolski dziennik giełdowy Parkiet.

Wielki rodzinny festyn KGHM. Animacje, konkursy, pokazy akrobatyczne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, na terenach zielonych przed stadionem Zagłębia Lubin, zorganizowano wielki rodzinny piknik. Były konkursy i zabawy z nagrodami, popisy akrobatyczne, warsztaty dla rodziców, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Świetne wyniki produkcyjne i finansowe Grupy KGHM za I kwartał 2022r.

Władze KGHM mają powody do satysfakcji. Zarząd ogłosił właśnie raport z wyników finansowych i produkcyjnych za I kwartał 2022r. Jest się czym chwalić, bo miedziowa spółka osiągnęła najwyższą historycznie wartość EBITDA i rewelacyjny poziom przychodów całej Grupy KGHM.

Muzyczna eksplozja w Legnicy. Hutniczy koncert przyciągnął tłumy

To był niesamowity wieczór w Legnicy. Na zakończenie centralnych uroczystości związanych z Dniem Hutnika, KGHM zaprosiła wszystkich mieszkańców miasta na dwugodzinny koncert. Na scenie w rynku wystąpili m.in. Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek. Artystom towarzyszyła orkiestra Dziubek Band.

Stacja „karczma piwna”. W górę wznieśmy dzbany…

Ponad dwa lata czekali na tę okazję. Wreszcie. Zwieńczeniem hutniczych, centralnych uroczystości była tradycyjna karczma piwna. Hutnicy i zaproszeni goście bawili się w klimatach… kolei. Biesiada odbyła się w hali RCS w Lubinie.

Hutnicza pobudka. Orkiestra i mażoretki na dziedzińcu Centrali KGHM

Od porannej pobudki hutniczej rozpoczęły się dzisiaj centralne uroczystości Dni Hutnika organizowane przez spółkę KGHM. Prezesów Polskiej Miedzi odwiedziła Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów, której towarzyszyły mażoretki.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.