×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Czwarta fala pandemii storpedowała uroczystości Barbórkowe w KGHM

Galopująca czwarta fala epidemii koronawirusa sprawiła, że zarząd KGHM podjął decyzję o znacznym ograniczeniu obchodów tegorocznej Barbórki. Zrezygnowano z wszelkich masowych uroczystości i ceremoniałów górniczych. Nie będzie pochodu Lisa Majora, skoku przez skórę, karczm, biesiad i combrów. Natomiast akademie: centralna i oddziałowe odbędą się on-line, bez udziału gości.

Sytuacja pandemiczna w całym kraju jest na tyle poważna, że wprowadzenie kolejnych, poważnych obostrzeń i restrykcji sanitarnych zdaje się być coraz bardziej realne. Dziś padł kolejny rekord zakażeń i nic nie wskazuje na to, że statystyki nagle polecą w dół. W obliczu wzrostu zachorowań, spółka KGHM Polska Miedź S.A. podjęła decyzję o odwołaniu masowych imprez barbórkowych.

– Sytuacja pandemiczna w całym kraju rzeczywiście się pogarsza, dlatego zarząd KGHM zadecydował, że od 15 listopada, wstrzymane zostają wszelkie uroczystości związane z górniczym świętem, na których gromadzą się ludzie. Odwołane są zatem: pochód Lisa Majora, tradycyjny skok przez skórę, centralna karczma piwna i babski comber. Centralna akademia zostanie przeprowadzona bez udziału gości, w trybie on-line. Msza święta w intencji górników i ich rodzin odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uroczystość składania wieńców pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego także odbędzie się z zachowaniem dystansu społecznego, co oznacza, że kwiaty będą składane pojedynczo, przez poszczególne delegacje – wyjaśnia nam Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Ograniczenia dotyczą wszystkich oddziałów spółki i Grupy KGHM.

 

Wybrane dla Ciebie

Koronawirus zabrał sześciu chorych z naszego regionu

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 19 366 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Minionej doby zmarło 504 osoby. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną zgonu 172 z nich. 21 152 osoby pokonały chorobę.

Duży spadek zakażeń koronawirusem w całym kraju

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o 13 250 nowych zakażeniach COVID-19 w całym kraju. Zmarło 25 zakażonych osób. COVID był bezpośrednią przyczyną śmierci ośmiu z nich. W tym samym czasie chorobę pokonało 26 465 osób.

Gmina Rudna pamięta o górnikach Polskiej Miedzi. Uroczysta Barbórka

Władze gminy Rudna oddały dzisiaj hołd górnikom Polskiej Miedzi. Uroczyste obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele Trójcy Świętej połączonej z procesją z relikwiami świętej Barbary. Obchody Barbórkowe uświetniła biesiada górnicza zorganizowana w Centrum Kultury.

Zagłębie gra dziś z liderem. Czy święta Barbara powstrzyma Kolejorza?

Niedzielny pojedynek KGHM Zagłębia Lubin z Lechem Poznań będzie miał szczególny wymiar. Polska Miedź świętuje Barbórkę, stąd kibice, którzy pojawią się na stadionie będą mogli powitać orkiestrę Zakładów Górniczych Lubin. Dodatkowo, każdy, kto przyjdzie w górniczym mundurze, wejdzie na mecz za symboliczną złotówkę.

Życzenia barbórkowe prezesa KGHM dla całej braci górniczej

Centralna Karczma Piwna na wiosnę? Dlaczego nie! Z powodu sanitarnych obostrzeń, władze KGHM odwołały barbórkowe biesiady i spotkania towarzyskie. Tymczasem szef Polskiej Miedzi, życząc załodze górniczego szczęścia, nie wyklucza możliwości zorganizowania karczm piwnych i babskich combrów wiosną.

Górnicy Polskiej Miedzi świętują Barbórkę. Msza i kwiaty pod pomnikiem

Dziś górnicy Polskiej Miedzi mają swoje święto. Główne obchody rozpoczęły się już wczoraj od uroczystej centralnej akademii górniczej. Dzisiaj odprawiono mszę świętą w intencji górników i ich rodzin, a pod pomnikiem Jana Wyżykowskiego złożono wieńce.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.