×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Dodatkowe punkty wymazów stanęły przy placówkach MCZ

Szczepienia przeciw grypie dla pracowników KGHM Polska Miedź S.A. oraz dodatkowe punkty z badaniami dotyczącymi koronawirusa – KGHM wzmacnia działania związane z ochroną pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego przed zagrożeniem zakażeniem SARS-CoV-2.

Tzw. punkty wymazowe uruchomione zostały przy budynkach Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie, Głogowie i Legnicy. Będą dostępne dla osób ze zleconą diagnostyką w kierunku zakażenia koronawirusem od poniedziałku do piątku. MCZ jest w stanie wykonać nawet 400 badań dziennie. Spółka będzie kierowała pracowników na badania wg określonej procedury i w uzasadnionych przypadkach.

Do punktów wymazowych oprócz pracowników KGHM, mogą zgłaszać się mieszkańcy Zagłębia Miedziowego, którzy posiadają skierowanie od lekarza POZ lub Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Aktualnie badamy naszych pacjentów i personel medyczny, ale jesteśmy gotowi do większej aktywności. Wspierają nas w tym pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, którzy pobierają wymazy w wyznaczonych punktach MCZ – mówi Marek Ścieszka, wiceprezes Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Pacjenci MCZ skierowani na badania wymazowe powinni pamiętać o załażeniu maseczki i stawieniu się o określonej godzinie. Konieczne jest również okazanie dowodu tożsamości.

Badanie wymazowe to test genetyczny mający na celu wykrycie zakażenia wirusem COVID-19. Polega na pobraniu wymazu z gardła lub nosogardzieli. Wynik testu uzyskiwany jest w ciągu 24 godzin.

Punkty wymazowe znajdują się za budynkiem Przychodni Miedziowego Centrum Medycyny Pracy oraz Lecznictwa Specjalistycznego MCZ przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 60 w Lubinie, na parkingu przy Przychodni MCZ przy ul. Okrzei 14A w Legnicy oraz na parkingu przy przychodni MCZ przy ul. Sportowej 1B w Głogowie.

 

Wybrane dla Ciebie

Nowy oddział gastroenterologiczny w Miedziowym Centrum Zdrowia

W Miedziowym Centrum Zdrowia uroczyście otwarto dziś zmodernizowany oddział gastroenterologiczny. Na wyposażeniu pojawiły się nowe, dodatkowe łóżka dla pacjentów, są także pracownie endoskopowe i tzw. sala wybudzeń. W otwarciu nowego oddziału wzięli udział m.in. szefowie MCZ, samorządowcy, natomiast spółkę KGHM reprezentował Adam Bugajczuk, wiceprezes ds. rozwoju. 

Nowoczesny Oddział Intensywnej Terapii w MCZ już przyjmuje pacjentów

Miedziowe Centrum Zdrowia w Lubinie inwestuje mimo trwającej pandemii koronawirusa. Właśnie oddano do użytku nowoczesny, powiększony Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii. Znajduje się on w centrum szpitala, co pozwalana skrócenie czasu transportu chorych w stanie zagrożenia życia.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.