×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Dotacja KGHM na przebudowę ośrodka zdrowia i nowe miejsce wypoczynku

Przebudowa budynku ośrodka zdrowia i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nielubi oraz budowa nowego miejsca rekreacyjno – sportowego w miejscowości Kamiona. Na taki cel, władze gminy Żukowice przeznaczą 250 tys. zł pozyskanych przez spółkę KGHM Polska Miedź.

To już kolejna pomoc Polskiej Miedzi dla tej podgłogowskiej gminy.

-KGHM działa na naszym terenie od wielu lat, za chwilę będą budowy kolejnych szybów. To element takiej synergii i społeczna odpowiedzialność biznesu. Jeżeli jest wola z jednej i drugiej strony o współpracy i partnerstwie, to jest z korzyścią dla wszystkich, także mieszkańców naszej gminy – mówił wójt gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

Poza Żukowicami, wsparcie ze strony KGHM otrzymało 12 innych samorządów regionu Zagłębia Miedziowego.

 

 
nowe056
nowe059
nowe019
nowe008
nowe004
nowe006

Wybrane dla Ciebie

Nowa salka korekcyjna w szkole w Nielubi. Pomogła Fundacja KGHM

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Nielubi mogą już korzystać z nowej salki do gimnastyki korekcyjnej. Pomieszczenie wyposażono w specjalistyczny sprzęt, niezbędny do zajęć i ćwiczeń ruchowych. Uruchomienie nowej salki udało się dzięki wsparciu Fundacji KGHM. 

Gminne dożynki w Kromolinie. By na stołach nigdy nie zabrakło chleba

Mieszkańcy gminy Żukowice bawili się dzisiaj na dożynkach. W tym roku gospodarzem gminnego święta plonów był Kromolin. Nie zabrakło pięknych wieńców dożynkowych przygotowanych przez wszystkie sołectwa i oczywiście smacznych bochnów, którymi wójt gminy i starostwie dożynek dzielili się z gośćmi.

Apelowali, pisali i wreszcie się doczekali. Nowy chodnik w Nielubi

Zakończyła się ważna dla mieszkańców Nielubi inwestycja. Wzdłuż bardzo ruchliwej drogi nr 12 powstał nowy chodnik. – O realizację tego zadania, nasz samorząd zabiegał od wielu lat – przypomina Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice. 

Krzysztof Wołoszyn z absolutorium i wotum zaufania

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Żukowice radni skwitowali rok pracy wójta Krzysztofa Wołoszyna, a także przyznali gospodarzowi gminy absolutorium za wykonanie budżetu w 2021 roku.

Inwestycja w Nielubi idzie pełną parą. Trwa przebudowa drogi gminnej

W Nielubi trwają intensywne prace przebudowy drogi gminnej przy ul. Tęczowej wraz z budową tzw. deszczówki. Cała inwestycja została podzielona na trzy etapy i będzie kosztowała ponad 2,8 mln zł. Część środków na ten cel gmina pozyskała z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

W Dankowicach powstanie świetlica wiejska. Umowa podpisana

Niebawem ruszy budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Dankowice w Gminie Żukowice. Umowa z wykonawcą inwestycji już została podpisana.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.