×
*** Nowym prezesem piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin został Paweł Jeż *** W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia, odbędzie się 14. edycja Crossu Straceńców. Na liście startowej jest już ponad 400 śmiałków ***

Dwa śmigłowce KGHM atrakcją Muzeum Ratownictwa w Krakowie

O niecodzienne i niezwykle eksponaty wzbogaciło się Muzeum Ratownictwa w Krakowie. Do instytucji trafiły właśnie dwa śmigłowce należące do spółki KGHM. Obie maszyny jeszcze do niedawna były na wyposażeniu Zakładu Hydrotechnicznego – oddziału KGHM.

Ten wyjątkowy „prezent” jest darowizną dla muzeum od Fundacji KGHM Polska Miedź. Maszyny wzbogacą zbiory Ochotniczej Straży Pożarnej Muzeum Ratownictwa w Krakowie. W najbliższym czasie będzie je można oglądać w oddziale w Tomaszowicach koło Krakowa.

-Śmigłowce przekazane przez Fundację pracowały w KGHM do 2016 roku. Maszyny służyły do patrolowania nabrzeża w Obiekcie Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most. Kosztowną eksploatację maszyn zastąpiły nowoczesne technologie. Niepotrzebne już maszyny były „zaparkowane” na placu pompowni zakładu w Tarnówku. Teraz śmigłowce w sposób symboliczny ponownie „wracają do służby”. Będą służyć w propagowaniu historii polskiego lotnictwa sanitarnego – informuje Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Śmigłowce były m.in. wykorzystywane do akcji ratowniczych prowadzonych na terenie oddziałów Polskiej Miedzi. Jeden z nich do dzisiaj jest sprawny technicznie.

Muzeum Ratownictwa opowiada historię pionierskich prób stworzenia nowoczesnego systemu ratownictwa na ziemiach polskich już od XIX. To również miejsce na upamiętnienie ludzi i ich zasług – również tych, którzy oddali swoje życie ratując innych – ratowników, strażaków, pilotów.

 
P1333073 (3)
P1333089 (2)
P1333056 (2)

Wybrane dla Ciebie

Pobiegli i pomaszerowali wokół Żelaznego Mostu

Po ciężkim okresie pandemii, udało się zorganizować drugą edycję biegu i marszu pn: „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Dla uczestników biegu przygotowano trasy na odcinkach 21, 10 i 5 kilometrów. Pomaszerowali też nordikowcy na czele z dyrektorem Zakładu Hydrotechnicznego, wójtem Rudnej i wicestarostą polkowickim. Imprezę zorganizowano dzięki wsparciu spółki KGHM Polska Miedź S.A. 

KGHM nie ma nic wspólnego ze skażeniem Odry!

W przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, które wskazują, że spółka KGHM może być po części odpowiedzialna za skażenie Odry. Chodzi o zrzuty szlamu poflotacyjnego ze zbiornika „Żelazny Most”. – Prowadzimy działalność zgodnie z uzyskanymi pozwoleniami, jesteśmy na bieżąco monitorowani przez wyspecjalizowane służby. Woda technologiczna, która zawiera sól i inne pierwiastki nie jest groźna dla środowiska […]

Wizyta wiceministra aktywów państwowych w oddziałach KGHM

W spółce KGHM gościł wiceminister aktywów państwowych, Karol Rabenda. Podczas swojej dwudniowej wizyty, podsekretarz stanu w MAP, spotkał się z prezesem Polskiej Miedzi i odwiedził oddziały KGHM, m.in. kopalnię ZG Polkowice-Sieroszowice, Hutę Miedzi Legnica i Zakład Hydrotechniczny.

Nowe nasadzenia. Na wiosnę będzie tu pięknie i zielono

Wiosną w wielu miejscach na terenie Gminy Grębocice zrobi się zielono. Wykorzystując jesienne okienko pogodowe posadzono wiele drzew i krzewów.

Zakład Hydrotechniczny świętuje 25-lecie. Nowy sztandar i medale

Zakład Hydrotechniczny świętuje 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji w reprezentacyjnej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się dzisiaj uroczysta akademia, podczas której nadano Oddziałowi nowy sztandar i odznaczono zasłużonych pracowników.

Na sygnale

Widzieliście ten samochód? Skradziono go z posesji w Lubinie!

Widzieliście ten samochód? Skradziono go w nocy, z poniedziałku na wtorek z posesji w Lubinie. Sprawę kradzieży bada policja, jednak właściciele samochodu zwrócili się do nas z prośba o publikację – być może ktoś z was widział to auto w tym czasie. Jeśli tak dajcie znać lubińskim policjantom.

Rozmaitości

Jak skutecznie i nowocześnie zarządzać lokalnym samorządem?

15 maja w murach Uczelni Jana Wyżykowskiego odbędzie się konferencja naukowa: „Współczesne wyzwania zarządzania samorządem lokalnym – analiza wieloaspektowa”. Wydarzenie ma charakter hybrydowy a celem jest prezentacja wyników badań naukowych oraz dobrych praktyk i dyskusja, które będą dotyczyły przemian społecznych w obszarze zastosowań nowoczesnych działań wspólnot samorządowych w Polsce i na świecie.