×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Dzięki Fundacji KGHM dzieciaki pojadą na zieloną szkołę

Spółka KGHM Polska Miedź S.A. przekaże ponad milion złotych na letni wypoczynek dla dzieci z zagłębia miedziowego. Część środków zostanie wykorzystana także na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów.

Finansowe wsparcie letniego wypoczynku dla dzieci czy turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów – nierzadko byłych pracowników KGHM – wpisane jest w DNA miedziowej spółki. Na organizację projektów dla uczniów szkół oraz dla seniorów, Fundacja KGHM przekaże ponad milion złotych.

-W ramach działalności Fundacji pomagamy w realizacji ważnych społecznie inicjatyw lokalnych czy projektów ważnych dla mieszkańców. Dbamy o zdrowie, wspieramy szpitale czy przychodnie, remontujemy zabytki czy wydarzenia kulturalne, ale też dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne. Wspólnie działamy na rzecz Zagłębia Miedziowego – tłumaczy Helena Krupska, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź.

Na wyjazdy na zielone szkoły szansę mają uczniowie z gmin Kotla, Żukowice i Grębocice. Seniorzy z Grębocic otrzymali z kolei dofinansowanie do turnusów leczniczo – rehabilitacyjnych dla osób po przebytej chorobie COVID lub z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

Z kolei Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” dzięki wsparciu KGHM zorganizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z miejscowości zlokalizowanych w pobliżu Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most. Starsi mieszkańcy tych okolic mają możliwość wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

-KGHM doskonale wie, jak połączyć działalność biznesową ze wsparciem lokalnych społeczności. Od lat udowadniamy, że jesteśmy bardzo dobrym sąsiadem. Projekty dofinansowywane przez Fundację KGHM zawsze są blisko mieszkańców regionu – dodaje Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Fundacja KGHM Polska Miedź w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności. Od wielu lat wspiera inicjatywy w czterech obszarach: kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Fundacja KGHM powstała z myślą o tym, aby realizować wszelkie inicjatywy mające na celu wsparcie i rozwój społeczności lokalnych. Celem jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są ważne dla mieszkańców.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!