Spółka KGHM Polska Miedź S.A. przekaże ponad milion złotych na letni wypoczynek dla dzieci z zagłębia miedziowego. Część środków zostanie wykorzystana także na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów.
Finansowe wsparcie letniego wypoczynku dla dzieci czy turnusów rehabilitacyjnych dla seniorów – nierzadko byłych pracowników KGHM – wpisane jest w DNA miedziowej spółki. Na organizację projektów dla uczniów szkół oraz dla seniorów, Fundacja KGHM przekaże ponad milion złotych.
-W ramach działalności Fundacji pomagamy w realizacji ważnych społecznie inicjatyw lokalnych czy projektów ważnych dla mieszkańców. Dbamy o zdrowie, wspieramy szpitale czy przychodnie, remontujemy zabytki czy wydarzenia kulturalne, ale też dofinansowujemy wyjazdy wakacyjne. Wspólnie działamy na rzecz Zagłębia Miedziowego – tłumaczy Helena Krupska, prezes Fundacji KGHM Polska Miedź.
Na wyjazdy na zielone szkoły szansę mają uczniowie z gmin Kotla, Żukowice i Grębocice. Seniorzy z Grębocic otrzymali z kolei dofinansowanie do turnusów leczniczo – rehabilitacyjnych dla osób po przebytej chorobie COVID lub z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.
Z kolei Fundacja „Porozumienie Wzgórz Dalkowskich” dzięki wsparciu KGHM zorganizuje kolonie dla dzieci i młodzieży z miejscowości zlokalizowanych w pobliżu Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most. Starsi mieszkańcy tych okolic mają możliwość wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.
-KGHM doskonale wie, jak połączyć działalność biznesową ze wsparciem lokalnych społeczności. Od lat udowadniamy, że jesteśmy bardzo dobrym sąsiadem. Projekty dofinansowywane przez Fundację KGHM zawsze są blisko mieszkańców regionu – dodaje Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.
Fundacja KGHM Polska Miedź w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności. Od wielu lat wspiera inicjatywy w czterech obszarach: kultury i tradycji, sportu i rekreacji, nauki i edukacji oraz zdrowia i bezpieczeństwa. Fundacja KGHM powstała z myślą o tym, aby realizować wszelkie inicjatywy mające na celu wsparcie i rozwój społeczności lokalnych. Celem jest troska o lokalną tożsamość, tradycje i wsparcie finansowe tych obszarów, które są ważne dla mieszkańców.
Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.
Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.
Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.
Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.
Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!
Bramkarz KGHM Zagłębia Lubin, Sokratis Dioudis, został wybrany do najlepszej jedenastki PKO Ekstraklasy zakończonej wczoraj 10. serii spotkań. Otrzymał też powołanie do ścisłej kadry Grecji na mecze z Irlandią i Holandią w ramach eliminacji do EURO 2024.
Zespół Polne Maki z Grębocic zanotował kolejny sukces. Grupa miała swój występ na Stadionie Narodowym w Warszawie i zajęła III miejsce w kategorii talent artystyczny. Za podium przyszła również nagroda – 5 tys. zł.