×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Dzisiaj zaplanowano dokończenie obrad ZWZA KGHM

Dzisiaj zaplanowano dokończenie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy KGHM, które zostało niespodziewanie przerwane podczas obrad 7 czerwca. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, udziałowcy pochylą się nad wnioskiem uchwały o udzieleniu poprzedniemu zarządowi absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w 2023r. 

Przypomnijmy, że na poprzednim posiedzeniu akcjonariusze KGHM udziałowcy zdążyli jedynie przyjąć sprawozdania finansowe spółki oraz sprawozdania z działalności Rady Nadzorczej KGHM. Konsekwencją tych decyzji, załoga miedziowej spółki otrzymała nagrodę z zysku za rok 2023r.

Przed rozpoczęciem głosowania nad pakietem uchwał dotyczących absolutorium dla poprzedniego zarządu oraz poszczególnych członków Rady Nadzorczej, przedstawiciel Skarbu Państwa nieoczekiwanie zgłosił wniosek o przerwanie obrad i wznowieniu ich w późniejszym terminie. W głosowaniu udziałowcy przychyli się do tej prośby i ustalono, że ZWZA zostanie dokończone właśnie dzisiaj, w piątek, 5 lipca.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, ZWZA powinno zostać dokończone. Akcjonariusze będą głosować za udzieleniem absolutorium poszczególnym członkom poprzedniego zarządu KGHM z wykonania przez nich obowiązków w 2023r. Pod głosowanie przyjęta zostanie również uchwała o skwitowaniu członków poprzedniej Rady Nadzorczej za 2023r. W porządku obrad pojawił się również punkt o zmianie w składzie RN KGHM oraz w sprawie zmiany polityki wynagradzania członków zarządu i członków Rady Nadzorczej miedziowej spółki.

 
DSC_0030

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.