×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Forum Ekonomiczne w Karpaczu. Tysiące gości, kilkanaście paneli

Polskie Davos jest już gotowe na przyjęcie gości. We wtorek, 7 września, w Karpaczu rozpocznie się jubileuszowa, 30. edycja Forum Ekonomicznego. Organizatorzy spodziewają się ponad 6 tysięcy gości z Europy, Azji Centralnej i Stanów Zjednoczonych. Zaplanowano kilkanaście paneli, podczas których uczestnicy będą dyskutować o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego i współczesnych wyzwaniach. Forum potrwa do 9 września.

Hasło tegorocznej edycji Forum brzmi: „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Podczas trzech dni trwania wydarzenia odbędzie się szereg paneli dyskusyjnych, w których wezmą udział czołowi politycy z polskiej i międzynarodowej sceny, a także specjaliści ze świata biznesu, nauki czy kultury. W Forum Ekonomicznym weźmie udział ponad 6 tysięcy uczestników, w tym ponad 4,4 tysięcy gości z 56 krajów. Wszystkie panele dyskusyjne będą tłumaczone na 65 języków.

– Forum Ekonomiczne jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno dla naszego regionu, jak i dla Polski oraz Europy. Dolny Śląsk to idealne miejsce do przeprowadzenia tak ważnej konferencji. Województwo od lat doskonale się rozwija i buduje w Europie swoją pozycję regionu nowoczesnego, innowacyjnego i otwartego. Jestem przekonany, że ta i kolejne edycje Forum Ekonomicznego zakończą się ogromnym sukcesem, który wpłynie na jeszcze dynamiczniejszy rozwój Dolnego Śląska – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Pomysłodawcą i organizatorem Forum Ekonomicznego od początku jego istnienia jest fundacja Instytut Studiów Wschodnich. Wydarzenie przez niemalże 30 lat organizowane było w Krynicy Zdroju. Od tego roku na stałe przeniosło się do Karpacza.

Udział w tym gigantycznym przedsięwzięciu zapowiedziało wielu samorządowców z regionu Zagłębia Miedziowego. Niezależnie od agendy Forum, swoją obecność zaakcentuje także spółka KGHM Polska Miedź S.A. Prezes Marcin Chludziński przedstawi bowiem plan miedziowej spółki w obliczu globalnych wyzwań klimatycznych i gospodarczych.

 

Wybrane dla Ciebie

Po raz trzeci wybiorą wybitnych rodaków. Ambasador Polski 2021!

Rusza trzecia edycja prestiżowego plebiscytu „Ambasadora Polski 2021”, organizowanego przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Zgodnie z zasadami, miedziowy holding wyróżnia w ten sposób najwybitniejszych rodaków rozsławiających nasz kraj, dzięki osiągnięciom w dziedzinach nauki, kultury i sportu.

Ruszyły zapisy na Bieg o Lampkę Górniczą (ZDJĘCIA)

1000 – taki jest limit osób, które będą mogły w tym roku wystartować w Biegu o Lampkę Górniczą. Warto się pospieszyć, bo wolne miejsca szybko znikają, a bieg już 7 listopada.

Ratownicy z KGHM sprawdzili się w Karłowie (ZDJĘCIA)

Ratownicy z KGHM Polska Miedź S.A. zajęli wysokie miejsce w 26. Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim w Karłowie.

KGHM przygotowany na czwartą falę pandemii. Mają sprawdzone procedury

Spółka KGHM nie obawia się czwartej fali pandemii. – W tym najtrudniejszym czasie pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie przetrwać najcięższe chwile zachowując ciąg produkcyjny, dzięki wysiłkowi całej załogi. Obserwujemy oczywiście sytuację pandemiczną i będziemy reagować – zapowiada prezes Polskiej Miedzi, Marcin Chludziński.

Giganci polskiej sceny wystąpią z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM

Już w sobotę, 11 września, na stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się wielki jubileuszowy koncert KGHM. Na scenie wystąpią prawdziwe muzyczne gwiazdy: Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Natalia Kukulska i Dawid Kwiatkowski. Artyści wykonają największe przeboje z lat, w których rozwijał się świętujący w tym roku 60-lecie miedziowy gigant.

Szef KGHM wśród sygnatariuszy listu intencyjnego ws. doliny wodorowej

30. Jubileuszowe Forum Ekonomiczne w Karpaczu przeszło już do historii. Spotkanie świata polityki, biznesu, samorządu obfitowało w wiele ważnych paneli dyskusyjnych, debat i kuluarowych spotkań. Podczas Forum przyznano prestiżowe nagrody, w tym – nagrodę Firmy Roku dla spółki KGHM Polska Miedź S.A. Szef Polskiej Miedzi uczestniczył w panelach poświęconych zielonej energii i kształceniu zawodowym. Podpisał […]

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.