×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Fundacja KGHM dofinansuje wyjazd dzieci na wakacje na Mazury

Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź, dzieci z pieczy zastępczej z powiatu polkowickiego będą miały okazję pojechać w tym roku na letnie wakacje. Fundacja przekazała bowiem na ten cel, czek wartości 90 tys. zł.

To wspaniała wiadomość dla dzieci z pieczy zastępczej. O dofinansowanie na letnie obozu starały się władze powiatu polkowickiego. Fundacja KGHM Polska Miedź rozpatrzyła wniosek pozytywnie i przekaże na ten cel dotację w wysokości 90 tys. zł.

-To duży zastrzyk finansowy na rzecz pieczy zastępczej w naszym powiecie. Wakacje to czas odpoczynku, zmiany klimatu, środowiska społecznego ten czas jest szczególnie ważny dla naszych dzieci i młodzieży dlatego tym bardziej dziękujemy Fundacji za przychylność przy rozpatrywaniu tego wniosku – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Pieniądze w całości wykorzystane zostaną na dofinansowanie projektu pn: „Lato w Krainie Tysiąca Jezior”. To oznacza, że grupa 50 dzieci z pieczy zastępczej, już w lipcu wyjdzie na kolonię do malowniczej miejscowości Piękna Góra – w samym sercu Mazur.

Symboliczne wręczenie czeku odbyło się przed Domem pod Egidą.

 

Wybrane dla Ciebie

Szkoły dostosują się do potrzeb uczniów niepełnosprawnych

Ponad milion złotych dofinansowania otrzymała gmina Polkowice na „kreowanie przyjaznej przestrzeni edukacyjnej”. Środki zostaną zatem wykorzystane na dostosowanie nauki do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

Fundacja KGHM pomaga strażakom – ochotnikom z Przemkowa

Strażacy z Przemkowa będą mieli nowego quada 55 tysięcy złotych – tyle Fundacja KGHM Polska Miedź zdecydowała się przekazać Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemkowie na zakup quada. Pojazd ma pomagać strażakom w trudnych akcjach.

Nowy oddział gastroenterologiczny w Miedziowym Centrum Zdrowia

W Miedziowym Centrum Zdrowia uroczyście otwarto dziś zmodernizowany oddział gastroenterologiczny. Na wyposażeniu pojawiły się nowe, dodatkowe łóżka dla pacjentów, są także pracownie endoskopowe i tzw. sala wybudzeń. W otwarciu nowego oddziału wzięli udział m.in. szefowie MCZ, samorządowcy, natomiast spółkę KGHM reprezentował Adam Bugajczuk, wiceprezes ds. rozwoju. 

Gmina Rudna ufundowała sprzęt dla pogotowia ratunkowego

Władze gminy Rudna wsparły pomocą rzeczową stację Pogotowia Ratunkowego w Legnicy. Ratownicy otrzymali tablet do łączności z dyspozytornią medyczną oraz krzesło transportowe. Ten drobny, ale jakże ważny sprzęt, trafił na wyposażenie karetki pogotowia obsługującej mieszkańców gminy Rudna.

Dotacja na zakup łóżek dla pacjentów z problemem alkoholowym

Gmina Polkowice po raz kolejny wspiera finansowo służbę zdrowia. Tym razem samorząd wyciągnął pomocną dłoń do szpitala psychiatrycznego w Złotoryi przekazując dotację w wysokości ponad 50 tys. zł. Środki zostaną spożytkowane na zakup szpitalnych łóżek.

Oszuści próbują wyłudzać pieniądze metodą na fotowoltaikę. Uważajmy!

Przedstawiciele starostwa powiatowego w Polkowicach ostrzegają mieszkańców o oszustach, którzy próbują wyłudzić pieniądze za rzekomą fotowoltaikę. Sprawcy dzwonią do ludzi i podając się za pracowników urzędu próbują wyciągnąć środki na fikcyjny program: „Czysty powiat”.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.