×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Giganci polskiej sceny wystąpią z okazji jubileuszu 60-lecia KGHM

Już w sobotę, 11 września, na stadionie Zagłębia Lubin odbędzie się wielki jubileuszowy koncert KGHM. Na scenie wystąpią prawdziwe muzyczne gwiazdy: Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski, Natalia Kukulska i Dawid Kwiatkowski. Artyści wykonają największe przeboje z lat, w których rozwijał się świętujący w tym roku 60-lecie miedziowy gigant.

O tym, że spółka planuje organizację takiego wydarzenia muzycznego, prezes Marcin Chludziński, zapowiadał już jakiś czas temu. Teraz słowa przeszły w czyny i już znamy szczegóły koncertu. Na scenie ustawionej na stadionie Zagłębia wystąpią m.in. Krzysztof Cugowski, Natalia Kukulska, Dawid Kwiatkowski i Justyna Steczkowska. Nie zabraknie też dwóch utalentowanych raperów – pracowników KGHM: Egona i Jelona. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą Radosława Labahua.

– Tematem przewodnim wydarzenia będzie oczywiście KGHM, ale historia miedziowej spółki zostanie ubarwiona przebojami muzyki rozrywkowej począwszy od lat 60-tych po współczesność. Bezpłatne wejściówki otrzymali pracownicy KGHM, którzy będą mogli zabrać ze sobą osoby towarzyszące. Szacujemy, że na stadionie w Lubinie pojawi się ponad 8 tysięcy widzów – mówi Sylwia Jurgiel, rzecznik spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Podczas koncertu obowiązywać będą jednak pewne reguły.

– Wydarzenie odbędzie się przy zachowaniu wszystkich obowiązujących w Polsce zasad sanitarnych związanych z pandemią. Dlatego przypominamy, że ze względu na wytyczne Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu limit osób niezaszczepionych, które mogą wejść na koncert to 250. Ponadto, zgodnie z regulaminem koncertu, uczestnicy będą musieli mieć przy sobie dowód potwierdzający zaszczepienie przeciw COVID 19. Dokument trzeba będzie okazać służbom porządkowym – dodaje na koniec Sylwia Jurgiel.

Program jubileuszowego koncert KGHM na stadionie Zagłębia Lubin:

16:00 – otwarcie bramek;
18:00 – support, występ raperów z KGHM: Egona i Jelona;
19:00 – koncert gwiazd;
20:45 – zakończenie koncertu.

 
plakatkghm

Wybrane dla Ciebie

Zwycięstwo na Oporowskiej. Zagłębie zameldowało się w 1/16 PP

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin zrobili swoje. W I rundzie Fortuna Pucharu Polski pewnie pokonali rezerwy Śląska Wrocław i awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

Baszkirow kontuzjowany. Od gry odpocznie kilka tygodni

Fatalne wieści docierają z obozu KGHM Zagłębia Lubin. Dotkliwej kontuzji nabawił się Jewgienij Baszkirow. Popularny „Baszka” doznał urazu kolana. Rosjanin odpocznie od gry co najmniej kilka tygodni.

Po raz trzeci wybiorą wybitnych rodaków. Ambasador Polski 2021!

Rusza trzecia edycja prestiżowego plebiscytu „Ambasadora Polski 2021”, organizowanego przez spółkę KGHM Polska Miedź S.A. Zgodnie z zasadami, miedziowy holding wyróżnia w ten sposób najwybitniejszych rodaków rozsławiających nasz kraj, dzięki osiągnięciom w dziedzinach nauki, kultury i sportu.

Ruszyły zapisy na Bieg o Lampkę Górniczą (ZDJĘCIA)

1000 – taki jest limit osób, które będą mogły w tym roku wystartować w Biegu o Lampkę Górniczą. Warto się pospieszyć, bo wolne miejsca szybko znikają, a bieg już 7 listopada.

Trzeci mecz, trzecia wygrana Zagłębia Lubin

Aktualne mistrzynie Polski nie zwalniają tempa. Szczypiornistki Zagłębia Lubin bez trudu poradziły sobie z kolejnymi rywalkami. Tym razem pokonały na wyjeździe EKS Start Elbląg 37:23 i umocniły się na pozycji lidera tabeli ekstraklasy.

Ratownicy z KGHM sprawdzili się w Karłowie (ZDJĘCIA)

Ratownicy z KGHM Polska Miedź S.A. zajęli wysokie miejsce w 26. Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie Górskim w Karłowie.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.