×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Górnicza piątka na ZG Lubin po robotach strzałowych

Do wstrząsu doszło wczoraj o godzinie 20.30 w Zakładach Górniczych Lubin. Ruch górotworu sprowokowany został robotami strzałowymi. Nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło na oddziale G-2 w rejonie wydobywczym GG-2 kopalni ZG Lubin.

-Wstrząs sprowokowany był robotami strzałowymi. Nikomu nic się nie stało – poinformowała Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

W górniczej skali była to tzw. piątka.

 

Wybrane dla Ciebie

Kolejny wstrząs w kopalni. Ziemia zatrzęsła się na Rudnej Północnej

Kolejny wstrząs w kopalni Polskiej Miedzi. Tym razem ziemia zatrzęsła się w kopalni ZG Rudna Północna. Do akcji wysłano zastępy ratowników. Z informacji, które posiadamy wynika, że wszyscy górnicy, którzy przebywali w rejonie hipocentrum są bezpieczni. Czekamy jednak na oficjalne informacje z miedziowej spółki.

Siódemka na Rudnej. Sześciu górników wycofało się o własnych siłach

Do silnego wstrząsu doszło dzisiaj po godzinie 9. w kopalni ZG Rudna. Jak przekazał nam Piotr Chęciński, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej spółki KGHM, w rejonie zagrożenia znajdowało się sześciu górników. Na szczęście wszyscy w porę zdążyli się ewakuować. Nikt nie został ranny.

Krzysztof Tkaczuk powraca na ZG Lubin. Został dyrektorem naczelnym

Krzysztof Tkaczuk został nowym dyrektorem naczelnym kopalni ZG Lubin. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Wyrwę, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora naczelnego tej kopalni. Powołanie Tkaczuka oznacza dla niego powrót na ZG Lubin po wielu latach.

Uroczysta akademia barbórkowa górników kopalni ZG Lubin

Odznaczenia państwowe, medale, awanse na wyższe stopnie górnicze, jubileuszowe kordziki i honorowe szpady. W Cechowni kopalni ZG Lubin odbyła się dziś uroczysta akademia barbórkowa. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski, Władysław Siwak, wicestarosta lubiński i Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Górnicza szóstka na ZG Lubin. Załogi nie było

Do wstrząsu doszło dzisiaj wieczorem w kopalni ZG Lubin. Na szczęście w rejonie zagrożenia nie było pracowników, dlatego nie podejmowano żadnej akcji ratowniczej.

Związkowa karczma piwna „Miedziowych” w klimatach mundialu

W zagłębiu miedziowym trwają uroczyste biesiady górnicze. Panowie tradycyjnie bawią się na karczmach piwnych, a panie – na combrach. My zostaliśmy zaproszeni na karczmę piwną Związku Zawodowego „Miedziowi” przy kopalni ZG Lubin.