×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Górnicza szóstka na ZG Lubin. Załogi nie było

Do wstrząsu doszło dzisiaj wieczorem w kopalni ZG Lubin. Na szczęście w rejonie zagrożenia nie było pracowników, dlatego nie podejmowano żadnej akcji ratowniczej.

Do wstrząsu górotworu doszło o godz. 20.13 na oddziale G-8 kopalni ZG Lubin. Jak poinformowały nas służby prasowe KGHM, w rejonie zagrożenia nie było załogi, stąd nie podejmowano żadnej akcji ratowniczej. W górniczej skali była to tzw. szóstka.

 

Wybrane dla Ciebie

Krzysztof Tkaczuk powraca na ZG Lubin. Został dyrektorem naczelnym

Krzysztof Tkaczuk został nowym dyrektorem naczelnym kopalni ZG Lubin. Zastąpił na tym stanowisku Mirosława Wyrwę, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora naczelnego tej kopalni. Powołanie Tkaczuka oznacza dla niego powrót na ZG Lubin po wielu latach.

Uroczysta akademia barbórkowa górników kopalni ZG Lubin

Odznaczenia państwowe, medale, awanse na wyższe stopnie górnicze, jubileuszowe kordziki i honorowe szpady. W Cechowni kopalni ZG Lubin odbyła się dziś uroczysta akademia barbórkowa. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Bogusław Szpytma, wicewojewoda dolnośląski, Władysław Siwak, wicestarosta lubiński i Adrian Wołkowski, wójt gminy Rudna.

Związkowa karczma piwna „Miedziowych” w klimatach mundialu

W zagłębiu miedziowym trwają uroczyste biesiady górnicze. Panowie tradycyjnie bawią się na karczmach piwnych, a panie – na combrach. My zostaliśmy zaproszeni na karczmę piwną Związku Zawodowego „Miedziowi” przy kopalni ZG Lubin.

Siódemka na Rudnej. Na szczęście wszyscy cali i zdrowi!

Silny wstrząs w Zakładach Górniczych Rudna. Jak poinformowała nas Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM, do wstrząsu doszło na oddziale G 3 kopalni ZG Rudna.

Górnicza ósemka na Rudnej. Czterech górników wycofanych. Wszyscy cali

Krótko przed godziną ósmą w Zakładach Górniczych Rudna doszło do wstrząsu. Jak poinformowały nas służby prasowe spółki KGHM, z miejsca wystąpienia hipocentrum wycofano czterech górników. Na szczęście wszyscy są cali i zdrowi, nie prowadzono akcji ratowniczej.

Górnicza szóstka na ZG Lubin. Wszyscy cali i zdrowi!

W Zakładach Górniczych Lubin doszło dziś do wstrząsu. W rejonie zagrożenia znajdowało się pięciu górników, ale na szczęście sami zdołali się wycofać w bezpieczne miejsce.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.