×
*** Ruszyły zapisy na jubileuszowy Bieg Barbórkowy o Lampkę Górniczą. Z powodu obostrzeń covidowych, w tym roku limit zawodników wynosi równo tysiąc osób *** KGHM zaprasza do głosowania na Ambasadora Polski 2021. Ten prestiżowy plebiscyt odbędzie się już po raz trzeci. Głogować można na wybitne postaci z życia nauki, kultury i sportu ***

Górnicza szóstka w kopalni ZG Rudna. Przysypany operator maszyny

Siedem zastępów ratownictwa górniczo-hutniczego brało udział w akcji dotarcia do przysypanego górnika. Do wypadku doszło dzisiaj około 2.15 nad ranem w rejonie GG-1 kopalni ZG Rudna. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń.

Do wstrząsu doszło o 2.15. W górniczej skali była to tzw. szóstka.

-Trzech górników zdołało samodzielnie wydostać się z rejonu zagrożenia, natomiast przysypany został operator samojezdnej maszyny górniczej. W akcji uczestniczyło łącznie siedem zastępów JRG-H – powiedziała nam Sylwia Jurgiel, rzeczniczka spółki KGHM Polska Miedź S.A.

Ratownicy dotarli do przysypanego operatora po kilku godzinach prowadzenia akcji. Na szczęście mężczyzna był przytomny.

-Nie odniósł poważniejszych obrażeń, ale został odwieziony do szpitala na badania diagnostyczne – dodaje Sylwia Jurgiel.

 

Wybrane dla Ciebie

Pamiętamy – Rudna 1981r. Konkurs wspomnieniowy

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zachęca do udziału w konkursie wspomnieniowym ph: „Pamiętamy – Rudna 1981”. Wystarczy spisać na kartce papieru własne lub zasłyszane od świadków, fakty dotyczące protestów górniczych i pacyfikacji kopalni ZG Rudna Główna i ZG Rudna Zachodnia.

Festyn rodzinny załogi Sierpolu w Centrum Piknikowym w Polkowicach

W Centrum Piknikowym w Polkowicach zorganizowano rodzinny festyn dla pracowników kopalni Polkowice – Sieroszowice. Były gry, konkursy i zabawy. Ratownicy z Maltańskiego Legionu uczyli najmłodszych, jak udzielać pierwszą pomoc medyczną. Był też specjalny namiot KGHM-u, w którym chętne osoby mogły zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Znakomite wyniki za I półrocze. Załoga KGHM dostanie dodatkową nagrodę

Imponujące wyniki finansowe i produkcyjne w KGHM i Grupie KGHM. Zadowalające osiągi kopalni Sierra Gorda. Tak dobrze nie było co najmniej od dekady. Miedziowy gigant opublikował właśnie bilans pierwszego półrocza 2021r. Podsumowanie robi wrażenie.

Wypadek na nocnej zmianie w ZG Lubin. Poszkodowany górnik strzałowy

Do wypadku doszło dzisiaj nad ranem w kopalni ZG Lubin. Na oddziale GG 2, górnik strzałowy podczas przygotowywania miejsca pracy, został przysypany odłamkami skalnymi. Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do lubińskiego szpitala. Kilka dni temu w kopalni Polkowice – Sieroszowice doszło do podobnego zdarzenia. W wyniku obwału skał przysypano został operator ładowarki.

Mobilne punkty szczepień przy oddziałach KGHM. Dzisiaj czas na hutę

Spółka KGHM nadal zachęca swoich pracowników do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Specjalnie w tym celu w oddziałach firmy pojawiły się już pierwsze mobilne punkty szczepień. Była już Rudna i Polkowice – Sieroszowice. Kolejny punkt organizowany jest dzisiaj na parkingu przy budynku głównym Huty Miedzi Głogów.

Wypadek w kopalni ZG Lubin. Przysypany operator ładowarki

Do wypadku w kopalni ZG Lubin doszło dzisiaj w godzinach popołudniowych. W wyniku zawału, przysypana została ładowarka. Wewnątrz pojazdu uwięziony został operator. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Górnika wyciągnęli dopiero ratownicy z Jednostki Ratownictwa Górniczo-Hutniczego stacjonującej w Sobinie.

Na sygnale

Poważny wypadek na trasie Lubin – Wrocław. Dwie osoby poszkodowane

Dwie osoby trafiły do szpitala po dzisiejszym wypadku, do którego doszło na krajowej „94” na trasie między Prochowcami a Kawicami, w powiecie legnickim. Sprawca zdarzenia odjechał w kierunku Lubina.  To kierowca ciężarowego mercedesa z naczepą. Obecnie jest poszukiwany przez policję.