×
*** Seksafera w regionie. 19-letnia Wiktoria K. podopieczna domu dziecka pomagała innym dziewczynom w utworzeniu kont i umawianiu się z klientami na seks spotkania ***

Huta Miedzi II świętuje 45 lat swojej działalności

45 lat temu – dokładnie 9 stycznia 1978 roku – uruchomiono Hutę Miedzi Głogów II. Rozpoczęcie działalności nowego oddziału KGHM obwieścił pierwszy spust miedzi blister z pieca zawiesinowego.

Hutę Miedzi Głogów tworzą dwie linie technologiczne: Głogów I i Głogów II. Budowę tej pierwszej, rozpoczęto w Żukowicach pod Głogowem w 1967r. Zakład uruchomiono w lipcu 1971r., a trzy lata później rozpoczęto budowę drugiej huty – zwanej HM Głogów II. W tym oddziale zastosowano pierwszą w świecie technologię jednostadialnego wytopu miedzi surowej w piecu zawiesinowym.

– Pierwszy spust miedzi z pieca zawiesinowego w Hucie Miedzi II odbył się 9 stycznia 1978r. o godzinie 9.15 w obecności specjalistów nadzorujących rozruch huty, w tym naukowców z Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie, przedstawicieli Projektów BIPROMET w Katowicach, Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach i ekipy fińskich fachowców. Wszystkie czynności i funkcjonowanie przebiegały prawidłowo – czytamy w notce prasowej KGHM.

Historia huty to wiele kluczowych dla tego zakładu dat. Jedną z nich jest 2016 rok, kiedy ujednolicono technologię HMG I i HMG II. Huta Miedzi Głogów I przeszła całkowitą modernizację. Produkcję kamienia miedziowego w piecach szybowych w HMG I zastąpił jednostadialny proces zawiesinowy.

 

Sport

Chrobry Głogów w półfinale Orlen Superligi

W trzecim ćwierćfinałowym meczu szczypiorniści Chrobrego Głogów po raz drugi okazali się lepsi od ekipy Azotów Puławy wygrywając we własnej hali 26:24 prowadząc do przerwy 13:11. W półfinale rozgrywek Orlen Superligi, głogowianie zmierzą się z obrońcą mistrzowskiego tytułu – Industrią Kielce. Pierwszy mecz już w sobotę, 20 kwietnia w hali przy Wita Stwosza.

Na sygnale

Ruszyła na czerwonym świetle. Nikomu nic się nie stało

Do kolizji dwóch samochodów osobowych doszło dziś przed południem w okolicach kościoła św. Jana Bosko na lubińskim osiedlu Polne. Kierująca renault, 49-letnia kobieta, wjechała na skrzyżowanie na czerwonym świetle i uderzyła w prawidłowo jadącego kierowcę toyoty. 

Rozmaitości

Posprzątali polkowicką Ścieżkę Zdrowia. Worki pełne śmieci

Zakasali rękawy i uzbrojeni w rękawice ochronne i worki na śmieci wybrali się na teren polkowickiej Ścieżki Zdrowia, by uprzątnąć to, co zostawili po sobie nieodpowiedzialni turyści. Po niespełna dwóch godzinach pracy, uzbierał się całkiem duży stos śmieci.