×
*** Szczypiornistki Zagłębia Lubin obroniły tytuł mistrzyń Polski! *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali z Rakowem i utrzymali się w ekstraklasie ***

Hutnicza pobudka. Orkiestra i mażoretki na dziedzińcu Centrali KGHM

Od porannej pobudki hutniczej rozpoczęły się dzisiaj centralne uroczystości Dni Hutnika organizowane przez spółkę KGHM. Prezesów Polskiej Miedzi odwiedziła Orkiestra Zakładowa Huty Miedzi Głogów, której towarzyszyły mażoretki.

Jak w świętą Barbarę zarząd KGHM budzą dźwięki górniczej orkiestry, tak na świętego Floriana, swoje „pięć minut” ma hutnicza orkiestra. Nie inaczej było dzisiaj, gdy na dziedzińcu Centrali KGHM zaprezentowała się Orkiestra Zakładowa HM Głogów. W ten sposób muzycy powitali zarząd Polskiej Miedzi oraz obecnych dyrektorów naczelnych hut miedzi w Głogowie, Legnicy i Orsku.

-W imieniu członków naszej Orkiestry Zakładowej składamy zarządowi KGHM najlepsze życzenia z okazji hutniczego święta. Życzymy zdrowia, pomyślności i wszystkiego dobrego – powitał prezesa Polskiej Miedzi, kapelmistrz Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogów, Bartłomiej Nienartowicz.

Prezes KGHM, Marcin Chludziński, w imieniu całego zarządu, także złożył życzenia wszystkim hutnikom Polskiej Miedzi, członkom orkiestr zakładowych.

Dzisiejszą hutniczą pobudkę wzbogacił pokaz taneczny mażoretek.

 

Wybrane dla Ciebie

Relacje Inwestorskie KGHM najlepsze w komunikacji spółek z rynkiem

W badaniu poziomu komunikacji spółek Skarbu Państwa z rynkiem inwestorów indywidualnych, Departament Relacji Inwestorskich KGHM zdobył pierwszą nagrodę. Ranking przygotowały wspólnie Izba Domów Maklerskich oraz ogólnopolski dziennik giełdowy Parkiet.

Wielki rodzinny festyn KGHM. Animacje, konkursy, pokazy akrobatyczne

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, na terenach zielonych przed stadionem Zagłębia Lubin, zorganizowano wielki rodzinny piknik. Były konkursy i zabawy z nagrodami, popisy akrobatyczne, warsztaty dla rodziców, pokazy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Świetne wyniki produkcyjne i finansowe Grupy KGHM za I kwartał 2022r.

Władze KGHM mają powody do satysfakcji. Zarząd ogłosił właśnie raport z wyników finansowych i produkcyjnych za I kwartał 2022r. Jest się czym chwalić, bo miedziowa spółka osiągnęła najwyższą historycznie wartość EBITDA i rewelacyjny poziom przychodów całej Grupy KGHM.

Muzyczna eksplozja w Legnicy. Hutniczy koncert przyciągnął tłumy

To był niesamowity wieczór w Legnicy. Na zakończenie centralnych uroczystości związanych z Dniem Hutnika, KGHM zaprosiła wszystkich mieszkańców miasta na dwugodzinny koncert. Na scenie w rynku wystąpili m.in. Ewelina Lisowska, Kamil Bednarek. Artystom towarzyszyła orkiestra Dziubek Band.

Muzyczna uczta dla mieszkańców z okazji Dnia Hutnika

Świętowanie dnia hutnika powoli finiszuje. Ostatnim akcentem uroczystości będą dwa koncerty muzyczne: dziś w Legnicy, jutro w Głogowie. Na scenie pojawią się lokalni artyści, a gwiazdami wieczoru będą Ewelina Lisowska i Kamil Bednarek.

Stacja „karczma piwna”. W górę wznieśmy dzbany…

Ponad dwa lata czekali na tę okazję. Wreszcie. Zwieńczeniem hutniczych, centralnych uroczystości była tradycyjna karczma piwna. Hutnicy i zaproszeni goście bawili się w klimatach… kolei. Biesiada odbyła się w hali RCS w Lubinie.

Sport

Czterech zawodników Zagłębia w kadrze Polski

Czterech zawodników KGHM Zagłębia Lubin dostało powołania do młodzieżowych reprezentacji Polski. Łukasz Poręba, Tomasz Pieńko i Łukasz Łakomy znaleźli się na liście zawodników na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski U-21.